Valmieras festivāls

Augstskolas RISEBA īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skola “FestivaL’and 3.0”

Īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolu "FestivaL'and 3.0" jau trešo reizi Valmierā rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA" Arhitektūras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Šajā gadā vasaras skola pētīs jaunos publiskās telpas saskarsmes un distancēšanās priekšnoteikumus, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot pilsētvidi drošai kopā būšanai un pasākumu norisei pēc-pandēmijas apstākļos, radot unikālu telpisku ietvaru vizuālam un audiālam piedzīvojumam teātra festivāla centrā Dīvaliņa pļavās.

 

Kā ar arhitektūras, plānošanas un telpisku risinājumu palīdzību varam radīt kopību un distanci vienlaikus? Vasaras skolas mērķis ir parādīt, ka stratēģiski plānoti īslaicīgi pilsētvides risinājumi atstāj nozīmīgu ietekmi uz cilvēku urbānās telpas uztveri, publiskās ārtelpas lietojamību, veido iedzīvotājiem pieejamu un drošu pilsētvidi – īstermiņā ar ātriem testa risinājumiem varam reaģēt uz ekstrēmām ārkārtas situācijām, bet ilgtermiņā tie var kalpot kā rīks pilsētu plānošanā.

 

Programma, norise un vasaras skolas mentori

Vasaras skola notiks no 30. jūlija līdz 7. augustam Valmierā kā lekcijas, meistarklases un praktiskas darbnīcas, kur dalībnieki mentoru vadībā izdomās, izstrādās, testēs un arī 1:1 mērogā uzbūvēs savas idejas Valmieras pilsētā, Dīvaliņa pļavās. Vasaras skolas pasniedzēji šajā gadā – arhitekti Kārlis Melzobs un Arnita Melzoba (Gaiss arhitekti), scenogrāfs un kokapstrādes tehnoloģiju meistars Rudolf Bekic, programmas kuratore, arhitekte Dina Suhanova. Vasaras skolas laikā programmu papildinās arī iedvesmojošas vieslekcijas. Igauņu arhitekte (PART), Igaunijas Mākslas akadēmijas doktorante un pētniece Sille Pihlak stāstīs par inovatīvām digitālajām tehnoloģijām koka arhitektūrā, pilsētplānotājs, ainavu arhitekts un produktu dizainers Aigars Lauzis dalīsies ar savu profesionālo ceļojumu veloamfībijas Z-Triton prototipa izstrādē, scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs iepazīstinās ar teātra radīšanas aizkulisēm un telpu teātra pieredzēšanai. Vasaras skolas dalībniekiem tiks piedāvāta arī kultūras un izziņas programma, kā arī teātra izrādes teātra festivāla ietvaros.

 

Dalībnieki un pieteikšanās

Vasaras skolā aicināti pieteikties radoši visdažādāko jomu augstskolu studenti, kā arī vidusskolu pēdējo klašu skolnieki. Minimālais dalībnieku vecums – 18 gadi. Vasaras skolas noslēgumā tiks izsniegts sertifikāts kā apliecinājums par dalību un 2 kredītpunktu (3 ECTS) saņemšanu. Piesakoties jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa (https://forms.gle/8fAHknTfUtaS799o8), jāiesniedz īsa motivācijas vēstule un jebkāda sava pēdējā radošā darba vai projekta fotogrāfija. Pilna dalības maksa – 270 EUR. Ja nav nepieciešamas naktsmītnes Valmierā, dalības maksa ir 180 EUR.

 

Informācijai

Plašāka informācija angļu valodā: http://www.festivaland.org/

Informācija par vasaras skolu arī Facebook: https://www.facebook.com/summerschool.festivaland/

www.architecture.riseba.lv

www.riseba.lv

 

Kontakti

Programmas kuratore Dina Suhanova, dina.suhanova@riseba.lv

 

Vasaras skolu organizē un atbalsta

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”

Valmieras vasaras teātra festivāls / Valmieras Drāmas teātris

Valmieras pilsētas pašvaldība

Valsts Kultūrkapitāla fonds

 

Built with Berta.me

valmierasfestivals © 2016