Valmieras festivāls

 1. RIGA IFF BRĪVDABAS KINO

  / Norises vieta - Hanzas laukums, Valmiera /

  Šogad sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) bērnu filmu programmu "Kids Weekend" apmeklētājiem būs iespēja brīvā dabā skatīties ģimenes filmas! Tieši ar filmu vakaru 3.augusta vakarā aicināsim iesildīties festivālam, kura oficiālā atklāšana notiks piektdien, 4.augustā!

  Skatītāji Valmierā uz ģimenes filmu seansiem aicināti ik vakaru pēc saulrieta, plkst.22, turklāt brīvdabas kinoteātris būs pieejams bez maksas!


 2. 3. AUGUSTS (iesildamies festivālam!) “ZUPAS PILSĒTAS SLEPENĀ BIEDRĪBA” (Supilinna salaselts)

  Rež. Marguss Paju, 2015, Igaunija.

  Šis jauneklīgās un nepiespiestās atmosfēras caurvītais piedzīvojumu stāsts bērniem un pieaugušajiem ir talantīgā igauņu režisora Margusa Paju debijas filma, kas neatkarīgās Igaunijas pastāvēšanas laikā ir kļuvusi par otru plašāk skatīto kinodarbu. Tā vēstījuma centrā ir desmitgadniece Marī. Viņa ir pārliecināta, ka vecāku darbs tiem svarīgāks par viņu — par laimi viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars. Marī kopā ar draugiem bauda vasaru, līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudošas un Marī uzņemas rast risinājumu.


 3. 4. AUGUSTS “OPERĀCIJA ARKTIKA” (Operasjon Arktis)

  Rež. Grēte Būe-Vāla, 2014, Norvēģija.

  Filma ir norvēģu režisores Grētes Būes-Vālas debijas darbs, kas lieliski iemieso Skandināvijas ģimenes kino esenci: aizraujoša un spriega piedzīvojuma veidā aptvert nozīmīgas tēmas — atbildību pret apkārtējiem, īpaši ģimeni, spēju saprasties un būt godīgam. Režisores gleznaini uzņemtais kinodarbs skatītāju ievelk neticamā piedzīvojumā uz pašiem Norvēģijas ziemeļiem — Svalbāru, kur, nevilšus iekāpjot nepareizajā lidmašīnā, nokļūst divas māsas ar brāli. Viņus gaida atklājumiem un negaidītām briesmām pilns piedzīvojums.  RIGA IFF bērnu žūrijas balvas laureāte 2015. Gadā.

  Iesakām no 7 gadu vecuma.

  Filmas izrādīšanu atbalsta Norvēģijas vēstniecība un Norvēģijas Filmu insitūts.


 4. “MAZAIS GANGSTERIS” (De Boskampi's)

  Rež. Arne Tūnens, 2015, Nīderlande.

  Jaunais nīderlandiešu režisors Arne Tūnens savā ģimenes komēdijā ir virtuozi apvienojis labestīgu parodiju par gangsterfilmām ar skolā norisošu piedzīvojumu stāstu. Tā galvenajam varonim, 11 gadus vecajam Rikam ir apnicis, ka viņu un viņa lādzīgo tēvu visi apceļ. Pēkšņa dzīvesvietas maiņa sniedz iespēju šo nepatīkamo situāciju mainīt — Riks, noskatījies televīzijā gangsterfilmu, sāk visiem stāstīt, ka viņa tēvs ir mafijas boss. Taču meliem īsas kājas — drīz vien tie Riku noved neapskaužamā situācijā. RIGA IFF bērnu žūrijas balvas laureāte 2016. gadā.

  Iesakām no 7 gadu vecuma.


 5.  


Built with Berta.me