Valmieras festivāls

 1. Dokumentāla dejas izrāde bērniem un viņu vecākiem SPĒLĒSIM MĀJĀS

  / Norises vieta - Gaujas Kazu krāces, Valmiera /

  Izrādes radošā komanda: režisore Kristīne Brīniņa, scenogrāfe, kostīmu māksliniece un video māksliniece Evija Pintāne, mūzikas autors un izpildītājs Rihards Lībietis, horeogrāfiju veido Emīlija Neimane, Liene Neimane, Līva Morozova, Maija Morozova un Kristīne Brīniņa. Izrādē piedalās Emīlija Neimane, Liene Neimane, Zane Neimane, aktieris Kārlis Neimanis, Līva Morozova, Maija Morozova, Anita Morozova, aktieris Oskars Morozovs

  Dokumentālā dejas izrāde “Spēlēsim mājās” ir par četru bērnu radītu pasauli, kuru uz skatuves izdzīvos viņu vecāki. Bērnu kompāniju veido dažāda vecuma meitenes - divas māsas, kas satiek divas citas māsas. Izrādē viņu vecāki stāsies pretī izaicinājumam atklāti iejusties savos bērnos.

  Meitenēm tiek dota brīvība, kurā bez pieaugušo iejaukšanās un aizliegumiem, viņas nosaka savas pasaules noteikumus. Meitenes ļaujas saviem impulsiem, vārda un kustības brīvībai. Viņu radītā pasaule tiek dokumentēta. Izrādes tapšanas procesā iegūtie video materiāli kļūst par pamatu izrādes izveidei. Meiteņu vecāki no video precīzi apgūst savu bērnu darbības.

  Izrādē “Spēlēsim mājās” vecāki ar cieņu pret bērna radīto pasauli, bez kritikas un cenzūras, iemiesosies savos bērnos un atspoguļos viņu mijiedarbību, pārdzīvojumus un  radītās situācijas. Izrāde ir aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skata punkta, kā arī par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem pieaugušie.

  Dokumentālās dejas izrādes metode ir aizsākta 2015.gadā darbā “Noķer mani”, kas tapa sadarbībā ar producentu apvienību “Pigeon-bridge”. Izrādē 6 bērnu lomas atveidoja  viņu  vecāki, kuru ikdiena nav saistīta ar skatuves mākslu. Šoreiz izrādē tiks iesaistīti profesionāli Valmieras teātra aktieri un viņu ģimenes. Teātra skatuvi nomainīs pilsētvide.

  Skatīšanās veids brīvs, skatītājiem nav jāievēro klusums un var brīvi reaģēt uz izrādē notiekošo

  Auditorija: 4 +

  Izrādes    4.augustā plkst. 17:00 / Pirkt biļeti /

                  5.augustā plkst. 13:00 / Pirkt biļeti / un 19:00 / Pirkt biļeti /

                  6.augustā plkst. 12:00 / Pirkt biļeti /Built with Berta.me