Valmieras festivāls

Aicina pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai “FestivaL’and 3.0” Valmierā

 

Līdz 26. jūnijam studenti un vidusskolas pēdējo klašu skolēni var pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai "FestivaL'and 3.0", ko jau trešo reizi rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA" Arhitektūras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Šī gada tematika būs „saskarsme”, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot pilsētvidi drošai kopā būšanai un pasākumu norisei pēc-pandēmijas apstākļos, kā arī radot telpisku ietvaru vizuālam un audiālam piedzīvojumam teātra festivālā.


Vasaras skola notiks no 30. jūlija līdz 7. augustam Valmierā kā lekcijas, meistarklases un praktiskas darbnīca, kur dalībnieki mentoru vadībā izdomās, izstrādās, uzbūvēs un testēs savas idejas Valmieras pilsētā, Dīvaliņa pļavās. Vasaras skolas pasniedzēji šajā gadā – arhitekti Kārlis Melzobs un Arnita Melzoba (Gaiss arhitekti), scenogrāfs un kokapstrādes tehnoloģiju meistars Rūdolfs Bekičs, scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs. Programmas vadītāja un kuratore – arhitekte Dina Suhanova. 

 

Vasaras skolas mērķis ir parādīt, ka stratēģiski plānoti īslaicīgi pilsētvides risinājumi atstāj nozīmīgu ietekmi uz cilvēku urbānās telpas uztveri, publiskās ārtelpas lietojamību, veido iedzīvotājiem pieejamu un drošu pilsētvidi – īstermiņā ar ātriem testa risinājumiem varam reaģēt uz ekstrēmām ārkārtas situācijām, bet ilgtermiņā tie kalpo kā rīks pilsētu plānošanā.

 

Vasaras skolā aicināti pieteikties dažādu jomu augstskolu studenti, kā arī vidusskolu pēdējo klašu skolnieki. Minimālais dalībnieku vecums – 18 gadi. Piesakoties jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa (https://forms.gle/8fAHknTfUtaS799o8), jāiesniedz īsa motivācijas vēstule un sava pēdējā radošā projekta fotogrāfija. Pilna dalības maksa – 270 EUR. Ja nav nepieciešamas naktmītnes Valmierā – dalības maksa ir 180 EUR. Plašāka informācija angļu valodā: http://www.festivaland.org/. Informācija par vasaras skolu arī Facebook: https://www.facebook.com/summerschool.festivaland/.


Šogad Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 7. līdz 9. augustam atbilstoši Covid-19 krīzes apstākļiem. Rūpēs par skatītāju un pasākuma veidotāju drošību un veselību radošais darbs pie programmas satura notiek, rēķinoties ar dažādiem scenārijiem – gan situāciju, kad iedzīvotāju pulcēšanās festivāla laikā būs atļauta, gan tādu, kurā skatītāju klātbūtne būs ierobežota. www.valmierasfestivals.lvCeturtais Valmieras vasaras teātra festivāls ir noslēdzies!

Ar devīzi Dzīvā pilsēta no 2.līdz 4. augustam norisinājās nu jau ceturtais Valmieras vasaras teātra festivāls, aicinot festivāla viesus uz neparastām vietām pilsētvidē, kas uz šo nedēļas nogali kļuva par īslaicīgām skatuvēm un ļāva iepazīt pilsētu un tās noslēpumus. Festivāls šogad pulcēja ap 6500 apmeklētāju un šaubu nav – festivāla aura būs sajūtama arī nākamajā gadā - augusta sākumā, kad uz satikšanos aicināsim ģimenes.

2019. gada festivāla programmā tika iekļautas deviņas izrādes, septiņas no tām pirmizrādes. Ļoti veiksmīga pieredze, kuru augstu vērtē kā festivāla apmeklētāji, tā aktieri izvērtās pateicoties starptautiskajai sadarbībai. Izrādi braucošā autobusā UNWANTED iestudēja režisore no Austrālijas Džesika Vilsone (Jessica Wilson), aktualizējot, kā bērns redz to, kas ir nevēlams. Un kā to redz pieaugušais. Par savu pieredzi Latvijā Džesika stāsta: “strādāt ar manu Latvijas komandu bija ļoti liela bauda. Un šis ir bijis nenovērtējams piedzīvojums, jo mana ierastā prakse ir tāda, ka es vedu pasaulē jau Austrālijā sagatavotas izrādes. Te man viss bija jārada no jauna, turklāt trīs nedēļās. Un es tiešām priecājos, ka viss darba process izdevās tā ļoti viegli, teju lidojot. ”. 
Savukārt kustību teātris United dancers of Zuga no Igaunijas kopā ar Valmieras teātra aktieriem iestudēja izrādi par noteikumiem TOOLS TO RULE, kas caur kustībām aicināja bērnus ieklausīties, bet lielākie ieguvēji, iespējams, bija vecāki, kuriem šī bija lieliska iespēja paskatīties uz sevi no malas.
Par Valmierā pieredzēto ļoti apmierināti bija režisori, kuri šādu festivāla pieredzi piedzīvoja pirmo reizi – Liene Grava iestudēja kustību izrādi pus Otrs – dinamisku stāstu par diviem dvīņiem, kuri visas lietas darījuši kopā līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums - kas es esmu? un Toms Treinis, kurš kopā ar savu radošo komandu radīja garāžas izmēra izrādi Pagalms atdzīvojas – stāsts par to, kā pagalmā dzīvojošo draugu satikšanās pārtapa neparastā piedzīvojumā, jo lietas pēkšņi sāka atdzīvoties. Lielākais (gan teritorijas, gan izrādes dalībnieku skaita ziņā) bija Paulas Pļavnieces iestudētais zinātniskās īstenības piedzīvojums – STACIJA Nezinkaskuriens. Izrāde aicināja ielūkoties īpašā slepeno aģentu misijā. Festivāla līdzdarbojas arī divi teātra trupas Kvadrifrons režisori. Reinis Boters izrādē B_Ž_S aicināja uz krāšņu tikšanos ar šausmīgiem elementiem, bet Klāvs Mellis izrādē Mūžīgā izlaušanās jauniešus aicināja aizdomāties par tādiem terminiem kā garlaicība un stulbums. Festivālā tika izrādīta arī jauno horeogrāfu īsformātu darbu sērija Ārējais klimats/Iekšējais laiks un LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu iestudējums Roberta Askinsa melnajai komēdijai Nelabā roka.

Lielu apmeklētāju atzinību guva festivāla paralēlā programma, kas tika piedāvāta papildus izrādēm. Sestdien norisinājās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcas un mākslinieku stāsti, visas festivāla dienas tika noslēgtas ar RIGA IFF brīvdabas kino vakariem, bet visu festivāla laiku darbojās arī īpaša Pop – up radio studija, kur Dainis Kreilis ar saviem sarunu biedriem aktualizēja nozarei un festivāla tematikai svarīgus tematus. Un, protams, nedrīkst nepieminēt nerimstošās lustes Festivāla centrā Vecpuišu parkā, kur festivālam par godu RISEBA rīkotās vasaras skolas FestivaL’and 2.0 dalībnieki bija radījuši satriecošos daudzfunkcionālus pilsētvides objektus – atrakcijas bērniem.

Uzsākoties festivālam, šī gada radošais direktors Jānis Znotiņš norādīja, ka tas būtu brīnišķīgi, ja mums visiem kopā izdotos radīt to – vai tiešām festivāls jau beidzies sajūtu. Un šķiet, ka tas izdevies. Paldies visiem par kopā būšanu un iesaistīšanos. Uz satikšanos nākamajā gadā!

Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.Mums ir pašiem sava mobilā lietotne! 
 

Ērts palīgs, lai no sirds varētu mesties piedzīvojumu virpulī, izbaudot Valmieras pilsētvidē izrādītās neierastās un oriģinālās formas izrādes un notikumus.

Festivāla lietotnē atrodama pilna festivāla programma un apraksti par izrādēm, kā arī, izmantojot tajā iestrādāto navigāciju, ērtā veidā būs iespējams atrast ceļu uz izvēlētās izrādes norises vietu. 

Ar lietotnes palīdzību iespējams izveidot savu plānu visām trim festivāla dienām un nepalaist garām neko no plašās festivāla programmas: salikt kādā kārtībā apmeklēsiet festivāla izrādes, kad aizvedīsiet bērnus uz Latvijas Laikmetīgās mākslas centra meistardarbnīcām un kurā brīdī piesēdīsiet paklausīties Pop – up radio studijas sarunas. Lietotne atgādinās, kad sāksies RIGA IFF brīvdabas kino seanss un ziņos par to, kurš no ēdinātājiem šobrīd šeptē Festivāla centrā, piedāvājot gardu un spēcinošu maltīti un našķus. 

Lietotne būs lielisks palīgs, lai iegādātu biļetes uz izrādēm arī izrāžu norises vietā, kur biļetes netiks tirgotas. 

Lietotni bez maksas iespējams lejupielādēt App Store un Google Play, meklējot pēc atslēgas vārda -  Valmieras vasaras teātra festivāls ’19. 


Google Play
https://ej.uz/vvtf_app_19_android 
App Store: https://ej.uz/vvtf_app_19_IOS

Valmieras vasaras teātra festivāls jau šajā nedēļas nogalē

Priekškars Valmieras vasaras teātra festivālam vērsies jau šajās brīvdienās, no 2. līdz 4. augustam.
Septiņi režisori no Latvijas, Austrālijas un Igaunijas jau teju trīs nedēļas strādā Valmierā, lai radītu izrādes un notikumu, kas ļaus dalīties sajūtas un vedinās domāt, brīnīties, redzēt, just, būt kopā un baudīt. Festivāls šogad bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem un līdztekus deviņām festivāla izrādēm (septiņas no tām pirmizrādes) sagatavota arī bagātīga paralēlā programma –
Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcas, RIGA IFF brīvdabas kino vakari, festivāla Pop – up radio studija.

Izrādes norisināsies brīvā atmosfērā, dažādas vietās pilsētvidē - mazdārziņā, zem tilta, angārā, braucošā autobusā un kur tikai vēl nē. Festivāla devīze - Dzīvā pilsēta. Iestudējumu radīšanas procesā režisori uz pilsētu skatījušies kā dzīvu organismu – ar savām domām un sajūtām. Festivāla programmas direktors Jānis Znotiņš uzskata, ka tas bērnos var veicināt empātiju un cieņu pret vietu, kurā dzīvojam.

Horeogrāfe Liene Grava iestudējusi kustību izrādi pus Otrs dinamisks stāsts par diviem dvīņiem, kuri visas lietas darījuši kopā līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums - kas es esmu? Ieteicamā auditorija: 5+. Režisors Toms Treinis iestudējis garāžas izmēra izrādi Pagalms atdzīvojas, kur pagalmā dzīvojošo draugu satikšanās pārtaps neparastā piedzīvojumā, jo lietas pēkšņi sāks atdzīvoties. Ieteicamā auditorija: 5+. Paulas Pļavnieces zinātniskās īstenības piedzīvojums – STACIJA Nezinkaskuriens aicinās atklāt un pētīt slepeno aģentu dzīvi. Ieteicamā izrādes auditorija: 5+. Festivāla līdzdarbojas arī divi teātra trupas Kvadrifrons režisori. Reinis Boters izrādē B_Ž_S aicina uz tikšanos ar šausmīgiem elementiem. Ieteicamā auditorija: 7+, bet Klāvs Mellis kādā no Valmieras mazdārziņiem stāstīs stāstu par Inesi, Kārli, Anci, Jāni, diviem zirgiem, vienu mašīnu un visiem ceļiem, kas ved uz nekurieni – izrāde Mūžīgā izlaušanās. Ieteicamā auditorija: 12+ Režisore no Austrālijas Džesika Vilsone /Jessica Willson iestudējusi izrādi braucošā autobusā Unwanted, aicinot uz satikšanos ar pilsētu un sevi. Ieteicamā auditorija: 5+. Savukārt kustību izrāde Tools to rule, producenti United dancers of Zuga /Igaunija, būs par noteikumiem un to vietu dzīvē. Ieteicamā auditorija: 5+. Tāpat festivālā tiks izrādīta jauno horeogrāfu īsformātu darbu sērija Ārējais klimats/Iekšējais laiks (ieteicamā auditorija: 12+) un LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu iestudējums Roberta Askinsa melnajai komēdijai Nelabā roka. Ieteicamā auditorija: 16 +.

Festivāla centrs šogad atradīsies Vecpuišu parkā, L. Paeglas ielā 10, to būs iekārtojuši RISEBA rīkotās arhitektu vasaras skolas FestivaL’and 2.0 dalībnieki, izveidojot dažādus pilsētvides objektus bērniem. Visu festivāla laiku šī būs īstā vieta, kur ļauties gastronomiskiem piedzīvojumiem – garšīgi paēst. Te norisināsies arī brīvdabas kino vakari, mākslinieku meistardarbnīcas, sarunas Pop – up radio studijā un atradīsies Festivāla INFO punkts ( 02.08. – 14.00 – 22.00 / 03.08. – 11.00 – 22.00/ 04.08. – 10.00 – 17.00).

Festivāla apmeklētāju ērtībai šogad izstrādāta mobilā lietotne. Ar tās palīdzību iespējams izveidot savu plānu visām trim festivāla dienām, nepalaižot garām neko no plašā piedāvājuma. Lietotni iespējams lejupielādēt App Store un Google Play veikalos, meklējot pēc atslēgas vārdiem Valmieras vasaras teātra festivāls ’19.

Biļetes uz izrādēm vēl ir pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs, Valmieras Drāmas teātrī, festivāla lietotnē un internetā www.valmierasfestivals.lv, www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv. Zīmīgi, ka festivāla laikā izrāžu norises vietās biļetes nevarēs nopirkt


Festivāla programma


Piektdiena, 2.augusts

16.00 Festivāla atklāšana Vecpuišu parkā
17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā
18.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)
22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas

Sestdiena, 3.augusts

11.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem (ar iepriekšēju pieteikšanos: https://ej.uz/makslavalmiera , mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893). Bez maksas
11.00 Mākslinieku stāsti koncertzālē Valmiera. Bez maksas
12.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)
15.00/ 17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā
22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas

Svētdiena, 4.augusts

11.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)
12.00 Mākslinieces Andas Lāces performance EJAM MĀJĀS!, meistardarbnīcu dalībnieku darbu izstāde
12.00/ 14.00/ 16.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā
22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks ceturto reizi, līdz šim ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Pagarināta pieteikšanās laikmetīgās mākslas meistardarbnīcām


Būtiska pasākuma sastāvdaļa arī šogad būs Festivāla centrs – ar lokācijas vietu teju pašā Valmieras sirdī - Vecpuišu parkā. Sestdien un svētdien tajā saimniekos arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, piedāvājot 11 dažādas radošas meistardarbnīcas laikmetīgās mākslas iepazīšanai. Meistardarbnīcas vadīs ievērības cienīgi mākslinieki un tās piemērotas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem. Dalība visās meistardarbnīcās ir bez maksas. Pieteikšanās meistardarbnīcām tiek pagarināta līdz 2019. gada 1. augustam (vai kamēr tiks piepildītas brīvās dalībnieku vietas) uz visām meistardarbnīcām, kas paredzētas jauniešiem no 12 gadiem!


Atbilstoši šī gada Valmieras vasaras teātra festivāla izvirzītajai tēmai “Dzīvā pilsēta”, meistardarbnīcu ietvaros, brīvā atmosfērā bērniem un jauniešiem tiks sniegta iespēja būt radošiem, līdzdalīgiem un meklēt risinājumus ārpus ierastajām shēmām un skolu izglītības programmām, kļūstot par savas dzīvās pilsētas līdzautoriem. Laikmetīgā māksla nepiedāvā gatavas atbildes uz notiekošo, taču atsedz alternatīvus veidus, kā palūkoties uz problēmām mums apkārt, aicina jautāt, domāt, būt kritiskiem un atvērtiem dažādajam, iedrošināt uz pārmaiņām, vienlaikus veicinot sabiedrības iesaisti pilsētas attīstībā, rosinot kritisko domāšanu un audzinot sociāli aktīvu un atbildīgu sabiedrību.

Meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem norisināsies 3. un 4. augustā Festivāla centrā – Vecpuišu parkā un Valmieras koncertzālē, Leona Paegles ielā 10. Vienas radošās darbnīcas ilgums no divām līdz piecām stundām. Savukārt sestdien, 3. augustā no plkst. 11.00 līdz 15.00 ikviens interesents aicināts pievienoties atvērtajām mākslinieku prezentācijām, kur, līdzās mākslinieku stāstījumam par savu radošo darbību, būs iespēja iepazīt mākslinieku darbus, katra mākslinieka darba tehniku un metodi, savukārt svētdien, 4. augustā - 12.00 apmeklēt mākslinieces Andas Lāces un darbnīcu dalībnieku kopīgi veidoto performanci EJAM MĀJĀS un aplūkot visu meistardarbnīcu rezultātus nelielā pop-up izstādē.  


Meistardarbnīcu tēmas un mākslinieki

Starpdisciplināri strādājošā māksliniece  Gundega Evelone  interaktīvā veidā ļaus noskaidrot, kā no idejas var nokļūt pie mākslas darba un iepazīstinās ar performances, akciju, hepeningu un instalāciju mākslas veidošanas praksēm un piemēriem Latvijā. Izmantojot uz vietas atrodamus priekšmetus, māksliniece ar praktisku līdzdarbošanos piedāvās piedzīvot, kā ir iespējams materializēt ikvienu radošu ideju. Dalībnieku vecums: 7 – 16 gadu. Dalībnieku skaits: 20.

Meistardarbnīcā kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu tiks dota iespēja izzināt, kas ir videomāksla, videoinstalācija un vīdžejošanas kultūras aizsākumi Latvijā, pašiem praksē apgūstot VJ (video miksētāja) programmu, radot savu video darbu. Dalībnieku vecums: 12 – 18 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Dizainers Rihards Funts  iepazīstinās ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, kopā radot laikmetīgās mākslas izstādes ekspozīcijas dizaina maketus. Dalībnieku vecums: 15 – 20 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Laikmetīgās mākslas restauratores  Evita Melbārde un Ieva Soprāne iepazīstinās ar laikmetīgās mākslas daudzveidīgo materialitāti un mākslas darbu piemēriem, kas paglābti no izzušanas, pateicoties laikmetīgās mākslas restauratora profesijas unikalitātei. Kopīgi tiks veidotas mākslas darbu kopijas un iepazīti neparastākie materiāli. Dalībnieku vecums: 9 – 18 gadu. Dalībnieku skaits : 20 katrā nodarbībā ( kopā divas).

Vizuālās mākslinieces Vikas Ekstas  pašportretu meistardarbnīcā “Es pilsētā” tiks dota iespēja veidot performatīvi akciju Valmieras pilsētvidē, reflektējot savu vietu tajā. Jaunieši strādās ar sevis pozicionēšanu kameras priekšā un jaunu tēlu radīšanu, iemūžinot sevi un savus grupas biedrus ar foto portretu un pašportretu palīdzību. Nobeigumā tiks radīta kolektīva instalācija Festivāla centrā. Dalībnieku vecums: 12 – 20 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Gleznotājas un performanču mākslinieces Andas Lāces vadītajā meistardarbnīcā, izmantojot rotaļāšanos un radošus uzdevumus, bērni un vecāki tiks iesaistīti performatīva mākslas darba radīšanā. Te visas dienas garumā tiks radītas lielformāta māju maskas, attīstot domu par Dzīvo pilsētu – kāda varētu būt māju dzīve, ja tās būtu dzīvas? Dalībnieku vecums: 6 – 9 gadu. Dalībnieku skaits: 10.

Mākslinieci un pedagoģe Izolde Cēsniece dos iespēju domāt, zīmēt un būvēt iztēles kartes, antropomorfas ainavas, Bābeles torņus ar visiem iedzīvotājiem, kopīgi veidojot nākotnes ģeogrāfijas objektu puzles. Piedalīties aicināti visa vecuma bērni. Darbošanās notiks visas dienas garumā.

Savukārt foto mākslinieks Andrejs Strokins  aicinās veidot foto kolāžas no atrastiem attēliem, ļaujoties nejaušības un kļūdīšanās raisītajiem efektiem uz radītajiem darbiem. Dalībnieku vecums: 10 – 18 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Pieteikšanās meistardarbnīcām no 15.jūnija līdz 15. jūlijam, aizpildot pieteikuma anketu: https://ej.uz/makslavalmiera vai sazinoties ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu kuratori Māru Žeikari, rakstot uz mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893.

Detalizētāka informācija par meistardarbnīcām : www.valmierasfestvals.lv un www.lcca.lv, arī Facebook: /valmierasfestivals un /LMC.LV

Meistardarbnīcas organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Meistarklašu norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds


PROGRAMMA

Sestdiena, 3. augusts
Mākslinieku stāsti Valmieras koncertzālē
Visi aicināti!

11.00 - 11.30 Par sevi un selfiju - starpdisciplināri strādājošās mākslinieces un fotogrāfes Vikas Ekstas radošās darbības prezentācija

11.30 - 12.00 Kolāža un atrasti attēli - fotomākslinieka Andreja Strokina radošās darbības prezentācija

12.00 - 12.30 Kā top videomāksla? videomākslinieces Katrīnas Neiburgas radošās darbības prezentācija

12.30 - 13.00 Laikmetīgās mākslas izstādes dizains - izstāžu dizainera Riharda Funta radošās darbības prezentācija

13.00 - 13.30 Laikmetīgās mākslas daudzveidīgā materialitāte - laikmetīgās mākslas restauratoru Ievas Soprānes un Evitas Melbārdes radošās darbības prezentācija

13.30 - 14.00 Iztēles kartes - mākslinieces un pedagoģes Izoldes Cēsnieces radošās darbības prezentācija

14.00 - 14.30 Ātrie mākslas darbi - tēlnieces un konceptuāli strādājošās mākslinieces Gundegas Evelones radošās darbības prezentācija

Sestdiena, 3. augusts
Radošās darbnīcas visas dienas garumā
Valmieras Vasaras teātra festivāla centrā Vecpuišu parkā

11.00 - 13.00 Laikmetīgās mākslas materiālu izziņas laboratorija bērniem (9-12 gadi) kopā ar restauratorēm Ievu Soprāni un Evitu Melbārdi

14.00 - 16.00 Laikmetīgās mākslas materiālu izziņas laboratorija (12-18 gadi) kopā ar restauratorēm Ievu Soprāni un Evitu Melbārdi
(Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!*)

11.00 - 13.00 Nākotnes ģeogrāfijas karšu meistardarbnīca bērniem (0-12 gadi) kopā ar mākslinieci Izoldi Cēsnieci

14.00 - 18.00 Nākotnes ģeogrāfijas karšu meistardarbnīca jauniešiem (12-.. gadi) kopā ar mākslinieci Izoldi Cēsnieci

11.00 - 17.00 Pašportretu meistardarbnīca jauniešiem (12-20 gadi) kopā ar fotomākslinieci Viku Ekstu
(Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!*)

12.00 - 17.00 Fotokolāžu meistardarbnīca bērniem un jauniešiem (10-18 gadi) kopā ar fotomākslinieku Andreju Strokinu
(Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!*)

12.00 - 17.00 "Ejam mājās" - Performances radošā darbnīca bērniem (6-9 gadi) kopā ar gleznotāju un performanču mākslinieci Andu Lāci
(Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!*)

12.00 - 14.00 Ātro mākslas darbu radīšanas meistardarbnīca bērniem (7-12 gadi) kopā ar tēlnieci Gundegu Eveloni

15.00 - 17.00 Ātro mākslas darbu radīšanas meistardarbnīca jauniešiem (12-16 gadi) kopā ar tēlnieci Gundegu Eveloni
(Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!*)

13.00 - 18.00 Laikmetīgās mākslas izstāžu dizaina meistardarbnīca jauniešiem (15-20 gadi) kopā ar dizaineru Rihardu Funtu
(Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!*)

13.00 - 18.00 Videomākslas un vīdžejošanas meistarklase jauniešiem (12-18 gadi) kopā ar videomākslinieci Katrīnu Neiburgu
(Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!*)

Svētdiena, 4. augusts

12.00 Mākslinieces Andas Lāces performance EJAM MĀJĀS

12.00 – 18.00 Pop-up izstāde Festivāla centrā

Vecpuišu parkā un koncertzālē Valmiera
 

Valmieras vasaras teātra festivāla laikā RIGA IFF piedāvās brīvdabas kino vakarus

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad norisināsies no 2. līdz 4.augustam. Ar devīzi Dzīvā pilsēta taaicinās mesties piedzīvojumos bērnus, jauniešus un viņu vecākus. Līdztekus deviņām izrādēm, kuras tiks izrādītas teātrim neierastās vietās, izrāžu apmeklētājiem, valmieriešiem un pilsētas viesiem tiks piedāvāta plaša paralēlā programma, kas ļaus izdzīvot piedzīvojumus arī ārpus izrāžu norises vietām. Gaidīts notikums lieliem un maziem ir brīvdabas kino vakari, kuri tapuši sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu. 

Kino programma piemērota visu vecumu skatītājiem, bet jo īpaši bērniem un jauniešiem. Kompaktajā trīs filmu izlasē iekļautie darbi ir aizvadīto gadu RIGA IFF bērnu filmu programmas Kids Weekend lielākās veiksmes - bērnu žūrijas laureātes un skatītāju iemīļotas filmas. Tie ir aizrautīgi un sirsnīgi piedzīvojumu stāsti, kas savos vēstījumos patīkami atšķiras no tā, ko esam pieraduši redzēt uz lielajiem ekrāniem. Visas filmas tik demonstrētas ar subtitriem latviešu valodā un to sākums plkst. 22.00, pavisam neilgi pēc saules rieta. Kino skatīšanās notiks Festivāla centrā, Vecpuišu parkā, Valmierā. Brīvdabas kino seansi apmeklētājiem bez maksas. 

SKATĀMĀS FILMAS

2. augustā / 213. ISTABA / rež. E. Lindbloma / Zviedrija / 2017

Filma stāstīs par istabu ar numuru 213, kurā negaidītu notikumu dēļ tiek izmitinātas meitenes. Te neiztikt bez mīklainiem notikumiem, kas neviļus noved pie jautājuma – vai leģenda par nometnē mājojošo spoku ir patiesa? Filma 2017. gadā saņēmusi RIGA IFF bērnu žūrijas balvu. Filmas izrādīšanu atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā. Ieteicamā auditorija: 9+

3. augustā / LOS BANDO / rež. Kristians Lo / Norvēģija, Zviedrija / 2018

Stāsts par rokgrupu Los Bando Immortale, kurai ir lieli sapņi, bet trūkst basģitārista, un….Aksels īsti neprot dziedāt. Viss mainās, kad grupai pievienojās deviņgadīgā čelliste Tilda un vietējais sacīkšu braucējs Martins negaidīti piekrīt grupu vest līdz Trumsē, kur notiks Norvēģijas roka čempionāts. Filma 2018. gadā saņēmusi RIGA IFF bērnu žūrijas balvu. Filmas izrādīšanu atbalsta Norvēģijas Karalistes vēstniecība Latvijā. Ieteicamā auditorija: 7+     

4. augustā / GĀJPUTNI / rež. Olivjē Ringers / Beļģija, Francija / 2019 

Filma stāsta par Keitiju, kuras dzimšanas diena ir 29. februārī. Tēvs viņai uzdāvina savādu dāvanu – olu, no kuras jāizšķiļas putnēnam. Turpat blakus ir arī Margo, kura nogurusi no ķīviņiem ar vecākiem. Taču brīdī, kad noslēpumainā ola beidzot šķiļas, abas meitenes tiek ierautas neaizmirstamā ceļojumā. Filma atzītā kā labākā Eiropas bērnu filmu asociācijas (ECFA) balsojumā. Ieteicamā auditorija: 7+

Ilggadējā sadarbība abu festivālu starpā ir lieliska iespēja papildināt viena festivāla programmu un  atzīmēt otra festivāla tuvošanos – Rīgas Starptautiskais kino festivāls šogad notiks no 17. līdz 27. oktobrim.

Visas Valmieras vasaras teātra festivāla dienas Vecpuišu parkā darbosies Festivāla centrs. Tas tiks iekārtots sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA rīkoto starptautisko vasaras skolu FestivaL’and 2.0. Jaunievedums šajā gadā - centrā būs īpaši iekārtota pop - up radio studija, kurā ikviens varēs līdzdarboties -  ieklausoties un rosinot sarunas ar režisoriem, aktieriem un interesantiem cilvēkiem. Savukārt sestdien Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs piedāvās dažādu mākslinieku praktiskas meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem, ļaujot izglītoties un pašu spēkiem veidot ieskatu mākslas pasaulē. Visas aktivitātes Festivāla centrā apmeklētājiem bez maksas.

Valmieras vasaras teātra festivāls izsludina programmu

Ar deviņām izrādēm, izzinošām aktivitātēm un devīzi „Dzīvā pilsēta” no 2. līdz 4. augustam Valmieras vasaras teātra festivāls aicina mesties piedzīvojumu virpulī bērnus, pusaudžus un viņu vecākus. Festivāls vienkopus pulcēs šī brīža labākos māksliniekus, un iestudējumi, kas veidoti īpaši festivālam, tiks izrādīti teātrim neierastās vietās – garāžā, braucošā autobusā, mazdārziņā, parkos un citviet. Festivāls parūpēsies ne tikai par skatīšanos, bet arī iesaistīšanos - bērni un pusaudži tiks aicināti līdzdarboties un izglītoties Arhitektu vasaras skolā, Latvijas Laikmetīgā mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcās un pat izrādes tapšanā. Biļetes uz festivālu nu ir pieejamas.

Man kā šī gada festivāla programmas direktoram ir ļoti svarīgi kopā ar visu festivāla komandu radīt unikālu bērniem un pusaudžiem domātu saturu, lai uzrunātu viņus veidā, kas viņiem liek justies kā līdzvērtīgai sabiedrības daļai. Festivālā mēs viņiem gribam ne tikai dot, bet arī uzklausīt un kopā būt. Tāpēc festivāls neaprobežojas tikai ar teātra mākslu, bet veido starpnozaru sadarbības, kas veicina mērķa sasniegšanu” tā Jānis Znotiņš.

Otra tāda pasākuma, kas vienkopus sapulcētu nozaru speciālistus, kuri velta laiku un zināšanas darbu jaunradei šai mērķa grupai – nav.

Festivāla izrādes
Festivāla programmu veido teātra profesionāļi no Latvijas un pasaules. Austrāliete Džesika Vilsone (Jessica Wilson) sadarbībā ar Valmieras bērniem, dramaturģi Anci Muižnieci, mākslinieci Pamelu Butāni, mūziķi Jēkabu Nīmani un Valmieras teātra aktieriem iestudēs izrādi braucošā autobusā „Unwanted”. Izrāde ļaus ne vien paskatīties uz pilsētu no pavisam citas puses, bet arī piedzīvot neparastas satikšanās un pašiem iesaistīties izrādes tapšanā. Ieteicamā auditorija 5 +.

Otra festivāla izrāde, kas veidota sadarbojoties igauņu un latviešu māksliniekiem būs kustību izrāde bērniem un viņu vecākiem - „Tools to rulepar noteikumiem un katra vietu dzīvē. Režija, horeogrāfija un izpildījums Ajjar Ausma, Helen Reitsnik, Kärt Tõnisson, Päär Pärenson, Tiina Mölder, piedalās Valmieras teātra aktieri. Ieteicamā auditorija 5 +.

Kustību izrādi „pus Otrs” īpaši festivālam būs iestudējusi horeogrāfe Liene Grava. Te sadzirdēsiet stāstu par diviem dvīņiem, kuri visas lietas līdz šim darījuši kopā līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums - kas es esmu? Ieteicamā auditorija 5+.

Režisors Toms Treinis bērniem piedāvās garāžas izmēra izrādi „Pagalms atdzīvojas”, kur vienā garāžā satiksies pagalmā dzīvojošie draugi, un šāda satikšanās pārtaps nepierastā piedzīvojumā, jo lietas pēkšņi sāks atdzīvoties. Ieteicamā auditorija 5 +.

Ar atrašanās vietu pie Valmieras memoriāla gājēju tilta blakus parkam aizsāksies zinātniskās īstenības piedzīvojums – izrāde „Stacija “Nezinkuriens”, kurā vēstīs par slepenajiem aģentiem, kas jau vairākus gadus ir strādājuši pie materiālu vākšanas, lai varētu uzbūvēt zinātnieku izstrādāto Nezinkaskurienu. Izrādes radošā komanda: Paula Pļavniece, Kate Krolle un Reinis Bērziņš,  Valmieras teātra aktieri un Valmieras Kultūras centra TDA „Gauja” studijas grupas vadītāji - Līga Kokorēviča, Artis Mellups. Ieteicamā izrādes auditorija 5 +.

Teātra trupa KVADRIFONS (Āris Matesovičs, Reinis Boters) un Valmieras teātra aktieris Uldis Sniķeris aicina uz tikšanos ar šausmīgiem elementiem “B_Ž_S”. Tikšanās dalībniekiem tiks nodota neizpaužama informācija, kura līdz šim tikusi slēpta. Ceļtrīc’, sirdskāpjpamut’, pillbiks’ un dūšpapēžos ir tikai daži no fenomeniem, ar kuru novērošanu un izskaušanu nodarbojas šie pētnieki. Ieteicamā auditorija 7 +.

Izrāde „Mūžīgā izlaušanās” norisināsies kādā no Valmieras mazdārziņiem un stāstīs par Inesi, Kārli, Anci, Jāni, diviem zirgiem, vienu mašīnu un visiem ceļiem, kas ved uz nekurieni, režisors Klāvs Mellis.

Turpinot sadarbību ar Latvijas Jaunā teātra institūtu, festivālā tiks izrādīta jauno horeogrāfu īsformātu darbu sērija „Ārējais klimats/Iekšējais klimats”, kas skatītājiem piedāvās trīs dažādas deju izrādes. Abu izrāžu ieteicamā auditorija 12 +.

LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studenti, kas specializējas leļļu teātra mākslā, uz Valmieru būs atveduši Roberta Askinsa melno komēdiju „Nelabā roka”. Izrāde stāstīs par kādas skolas teātra pulciņu un viņu piedzīvojumiem ar lelli, kura pēkšņi atdzīvojas un sāk neadekvāti uzvesties. Ieteicamā auditorija 14 +.

Visas trīs dienas Vecpuišu parkā darbosies arī festivāla centrs, kas tiks iekārtots sadarbībā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas „RISEBA” rīkoto Starptautisko vasaras skolu „FestivaL’and”. Jaunievedums šajā gadā - centrā būs īpaši iekārtota studija, kurā ikviens varēs piedalīties, ieklausoties un līdzdarbojoties sarunās ar režisoriem, aktieriem un vienkārši interesantiem cilvēkiem. Neiztrūks arī aizraujoša ģimenes filmu programma un kas jo īpaši - Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs piedāvās dažādu mākslinieku praktiskas meistardarbnīcas bērniem, ļaujot izglītoties un pašu spēkiem veidot ieskatu mākslas pasaulē. Visas aktivitātes festivāla centrā apmeklētājiem bez maksas.

Biļetes uz izrādēm jau pieejamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs, „Valmieras Drāmas teātrī”, kā arī internetā www.valmierasfestivals.lv, www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv.

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks ceturto reizi, līdz šim ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.
Radošo jomu studenti un vecāko klašu vidusskolnieki šovasar aicināti piedalīties vasaras skolā un 9 dienās radīt Teātra Festivāla pilsētu!

No 2019. gada 25. jūlija līdz 2. augustam Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF) jau otro gadu rīkos  starptautisko arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skolu "FestivaL'and 2.0" Valmierā.

Vasaras skola plānota kā darbnīcas un meistarklases, kur dalībnieki nozares profesionāļu vadībā izstrādās idejas, lai attīstītu savas prasmes un izbūvētu teātra festivāla “pop-up” pilsētu – centru Vecpuišu parkā atbilstoši šī gada tēmai – bērni un ģimenes, dzīvā pilsēta un spēles pilsētvidē.

VVTF šogad notiks jau ceturto reizi, un tas attīstās kā pilsētvides laboratorija, identificējot vietas, kas kļūst par īslaicīgām skatuvēm teātra izrādīšanai, un paplašinot ikviena pilsētas lietotāja pieredzi. Vasaras skola veltīta idejai par mūsdienīgu īslaicīgo arhitektūru un labiekārtojuma elementiem kā katalizatoru pilsētvides iedzīvināšanai. Vasaras skolas laikā rosināsim domāt par bērniem pieejamu pilsētvidi, aizmirstām pagalmu spēlēm un jauniem risinājumiem kvalitatīvai laika pavadīšanai publiskajā ārtelpā, pagalmos, parkos un laukumos.

 

Dalībnieki
Vasaras skolas paredzēta arhitektūras un pilsētplānošanas, būvniecības un inženierzinātņu, dizaina, audio vizuālo mākslu, scenogrāfijas un citu saistīto jomu bakalaura vai maģistra līmeņa studentiem no Latvijas un ārvalstīm. Vasaras skolā aicināti piedalīties arī Latvijas vidusskolu pēdējo klašu skolnieki un profesionālo vidusskolu audzēkņi.

Vasaras skolas darba valoda – pamatā latviešu, bet vēlamas arī angļu valodas zināšanas.

 

Pasniedzēji
Vasaras skolas darbnīcas, meistarklases un vieslekcijas vadīs arhitekts Kārlis Melzobs, scenogrāfs un būvgaldnieks Rūdolfs Bekičs (Austrija/Latvija), scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs, arhitekte Dina Suhanova.

 

Pieteikšanās
Piesakoties jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa, jāiesniedz motivācijas vēstule un pēdējā radošā projekta fotogrāfija: https://forms.gle/o84B2Y4DSthzSMgP8Pieteikšanās termiņš: 28. jūnijs.

Dalības maksa: EUR 250. Dalības maksā iekļautas naktsmītnes un ēdināšana, programmā ietvertie pasākumi, aktivitātes, meistarklases, lekcijas un visi nepieciešamie darba materiāli.

Dalībnieku vietu skaits ierobežots! Ja nav nepieciešamas naktsmītnes – atlaide dalības maksai.

Vasaras skolas noslēgumā dalībniekiem tiks izsniegts sertifikāts kā apliecinājums par dalību un kredītpunktu (3 ECTS) saņemšanu.

 

Par Valmieru un vasaras teātra festivālu
Valmiera ir Vidzemes plānošanas reģiona lielākā pilsēta ar nepilniem 25 tūkst. iedzīvotāju, un Latvijas kontekstā tā uzskatāma par attīstības pilsētu ar spēcīgām ražošanas sektora tradīcijām, vērā ņemamu kultūrvēsturisko mantojumu. Valmiera ir viena no vēsturiski senākajām Latvijas pilsētām – kādreizējā Hanzas pilsēta ar kara laikā izpostītu, tāpēc šobrīd iztrūkstošu vēsturisko centru. Teātra festivāls Valmierā tiks rīkots jau ceturto reizi. Šogad tas norisināsies no 2. līdz 4. augustam ar izrāžu programmu bērniem, jauniešiem un ģimenēm. VVTF – Bērni radošais direktors: aktieris un daudzu bērnu izrāžu režisors Jānis Znotiņš. Festivālu organizē Valmieras Drāmas teātris un Valmieras pašvaldība.

 

Vasaras skolas partneri:
Valmieras vasaras teātra festivāls: http://www.valmierasfestivals.lv/.

Vasaras skolu rīko un atbalsta: Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Drāmas teātris, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Plašāka informācija par vasaras skolu mājas lapā: http://www.festivaland.org/ un Facebook: https://www.facebook.com/summerschool.festivaland/

 

Kontakti jautājumiem:
Ieva Mačāneieva.macane@riseba.lv
VALMIERAS CENTRĀ BŪVĒS ĪPAŠU VASARAS TEĀTRA FESTIVĀLA PILSĒTU

No 24. jūlija līdz 4. augustam Valmierā notiks starptautiska īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides plānošanas vasaras skola FestivaL’and, kuras laikā dalībnieki no Meksikas, Korejas, Spānijas, Ungārijas, Latvijas un citām valstīm starptautiskas mentoru komandas vadībā izstrādās idejas, plānos un izveidos Valmieras vasaras teātra festivāla centru jeb pilsētu Hanzas laukumā. Tā būs pulcēšanās vieta skatītājiem un dalībniekiem, tur atradīsies ēdināšanas un atpūtas zona, notiks atklāšanas koncerts, brīvdabas kino un koncertvakari, kā arī dažādas radošas un sportiskas aktivitātes. 

Festivāls šogad notiks jau trešo reizi no 3. līdz 5. augustam. Tas attīstās kā pilsētvides laboratorija, identificējot vietas, kas uz laiku kļūst par īslaicīgām skatuvēm teātra izrādīšanai, tādā veidā paplašinot ikviena pilsētas lietotāja pieredzi, veidojot atšķirīgu ierastās vides uztveri. Šogad festivāls sarūpējis līdz šim plašāko izrāžu piedāvājumu – pirmizrādes piedzīvos gan lielās formas darbi, gan mūzikas teātris, būs arī vairāki iestudējumi bērniem un ģimenēm, laikmetīgā opera, kopā vismaz 10 dažādi nosaukumi. Izrādes tiek veidotas teātrim neierastās vietās, šoreiz – rūpnieciskās teritorijās, senā lopu laidarā, mežā, tukšā baseinā un citviet. Vasaras skola, savukārt, veltīta idejai par mūsdienīgu pagaidu arhitektūru un labiekārtojuma elementiem kā katalizatoru sākotnēji nemanāmiem, bet nozīmīgiem pārmaiņu procesiem pilsētvidē.

Festivāla direktors Reinis Suhanovs: “Tā kā festivāls notiek pilsētvidē, blakus mākslinieciskā satura un formas meklējumiem, mums ir būtiski rosināt arī domāšanu par pilsētvidi caur atšķirīgu prizmu, un sadarbībā ar arhitektiem un dizaineriem centīsimies atrast ideālo festivāla pilsētu – telpisku ciematu, kurā ir patīkami atrasties teātra mākslas cienītājiem, izrāžu apmeklētājiem.”

Sadarbībā ar augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti vasaras skolas darbnīcas un meistarklases vadīs vietējie un ārvalstu arhitektūras, plānošanas, ainavu arhitektūras un scenogrāfijas jomu profesionāļi: arhitekts, scenogrāfs Didzis Jaunzems, igauņu arhitekts Ralfs Loeke, ainavu arhitekts, urbānists Aigars Lauzis, scenogrāfs un būvgaldnieks Rūdolfs Bekičs, mākslinieks Andris Eglītis, arhitekte Dina Suhanova, scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes vadītājs, arhitektūras pētnieks Jānis Dripe.

Plašāka informācija angļu valodā par vasaras skolu mājas lapā: http://www.festivaland.org/. Vairāk par Valmieras vasaras teātra festivālu un programmu: http://www.valmierasfestivals.lv/

Vasaras skolu un festivāla centru organizē un atbalsta: Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Valsts izglītības attīstības aģentūra, biedrības “Staro 100” festivāls “Latvijas Goda aplis”, Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes kultūras programma, AS “Latvijas valsts meži”, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts simtgades programma, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras teātris, aktīvā tūrisma centrs EŽI, uzņēmums “Byko-Lat”, “Latio vērtētāji&konsultanti Vidzemē”, Valmiermuižas alus darītava un citi. AICINĀM PIETEIKIES BRĪVPRĀTĪGOS!

Valmieras vasaras teātra festivāls izsludina pieteikšanos brīvprātīgo darbam festivāla laikā. Darbs plānots īsi pirms pasākuma un tā laikā no 3. līdz 5. augustam dažādās vietās pilsētvidē, kur norisināsies festivāla izrādes.

Palīgi festivāla ietvaros nepieciešami dažādās jomās – tehniskais darbs skatuves un sēdvietu ierīkošanā, skatītāju informēšanā, pie biļešu kontroles, sēdvietu ierādīšanas u.c. Pieteikumi tiek gaidīti līdz 10.jūlijam no abu dzimumu pārstāvjiem, sākot no 18 gadu vecuma. Tiešsaiste uz pieteikuma veidlapu https://goo.gl/forms/Msm2uDhQENnEGyP53. Ar brīvprātīgo darbu veicējiem sazināsimies personīgi!FESTIVĀLS 2018 - NO 3. LĪDZ 5.AUGUSTAM!

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 3. līdz 5. augustam, un šoreiz tajā pirmizrādes piedzīvos iestudējumi gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu auditorijai. Domājot par Latviju tās simtgadē, festivāls tiks veidots ar uzsvaru uz attīstību, meklējot vīziju par cilvēka un dvēseles, civilizācijas un pilsētas tālāko attīstību. Vienlaikus festivāls turpinās atklāt aizvien jaunas vietas pilsētvidē un izvirzīt mākslinieciskos izaicinājumus saturā un formā.    

Programmas pamatā būs jaundarbi - oriģināldramaturģijas jauniestudējumi, Latvijas un ārvalstu teātra profesionāļu sadarbības projekti, tostarp, laikmetīgā opera un muzikāla izrāde jauniešiem, Hanzas laukumā tiks izveidota īpaša festivāla pilsēta, kā arī būs bērnu programma - gan jaunās vietās ar negaidītiem risinājumiem turpinot 2017.gada festivāla izrādes, gan radot jaunas.

Izrāžu mākslinieciskais un emocionālais saturs būs virzīts uz meklējumiem, kā pilnvērtīgāk, labāk, kvalitatīvāk dzīvot vidē, kurā esam šobrīd, un kāda būs tā vide, kurā nākotnē būsim mēs paši, bet visvairāk – mūsu bērni. Festivāla mākslinieku vidū būs Latvijas un ārvalstu nozares profesionāļi no Vācijas, Lielbritānijas un citām valstīm. 

Būtiska festivāla sastāvdaļa būs brīvdabas kino programma, muzikāli piedzīvojumi, kā arī norises festivāla centrā, kas būs pulcēšanās vieta skatītājiem un dalībniekiem. Visas festivāla dienas tur plānoti atsevišķi notikumi ar savu māksliniecisko saturu. Centrs tiks ierīkots sadarbībā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” rīkoto Starptautisko vasaras skolu “FestivaL’and”.     

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks trešo reizi, līdz šim ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, kā arī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu. Festivāls saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvu „Kilograms kultūras 2016”, neatkarīgo pilsētvides balvu “Rīgas metrs”, kā arī nominēts vairākās kategorijās Latvijas teātru balvai “Spēlmaņu nakts”. 

Valmieras vasaras teātra festivālā arī šogad 7 pirmizrādes visai ģimenei

Festivāls norisināsies no 2. līdz 4. augustam un būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Visas izrādes tiks veidotas īpaši šim notikumam, un jau pati nokļūšana līdz norises vietām būs kā ekspedīcija jeb atsevišķs piedzīvojums ne tikai Valmieras viesiem, bet, visdrīzāk, arī pašiem pilsētniekiem – tās notiks garāžā, mazdārziņā, angārā, zem tilta, autobusā un citviet. Paralēli izrāžu programmai būs arī brīvdabas kino vakari un piedzīvojumi visai ģimenei īpaši izveidotā Festivāla centrā, kas pirmo reizi festivāla vēsturē atradīsies Vecpuišu parkā. Biļetes uz izrādēm būs pārdošanā no 1.jūnija.

Izrāžu programmu veidos mākslinieki, kuri jau iepriekš sevi pierādījuši darbā ar bērnu auditoriju Latvijā un ārpus tās. Starptautiskās sadarbības ietvaros festivālā kā viesi atgriezīsies Igaunijas laikmetīgās dejas kompānija United dancers of ZUGA, kuri radīs izrādi kopā ar latviešu aktieriem. Festivāla ietvaros jauniestudējumu piedāvās arī pieredzējusī bērnu izrāžu režisore no Austrālijas Džesika Vilsone (Jessica Wilson). Latviju, savukārt, pārstāvēs tādi režisori kā Paula Pļavniece, Toms Treinis, Klāvs Mellis, Reinis Boters, horeogrāfe Liene Grava, kā arī Valmieras un citu teātru aktieri.

Izrādes būs paredzētas visai ģimenei, sākot no bērniem un beidzot ar vectētiņiem. Savukārt, iestudējumu tematika būs „dzīvā pilsēta”, skarot tādas tēmas kā noteikumi pilsētā, bēgšana no mājām, leģendas un šausmu stāsti, bezpajumtnieki kā slepenie aģenti, dvīņu dzīve, lietas, kas atdzīvojas, draudzība un citas. Tās būs gan dramatiskā teātra, gan dejas un kustību, kā arī muzikālas izrādes.

Būtiska festivāla sastāvdaļa kā allaž būs Festivāla centrs, šoreiz - Vecpuišu parkā, kur sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF) būs ģimenes filmu vakari ar bērnu žūrijas izvēlētām filmām, radošās meistardarbnīcas sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un vēl citas aktivitātes. Arī šogad, tāpat kā pērn, Festivāla centrs tiks ierīkots sadarbībā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas „RISEBA” rīkoto Starptautisko vasaras skolu, ko pagājušā gadā atzinīgi novērtēja gan skatītāji, gan mākslinieki un profesionāļi.

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks ceturto reizi, līdz šim trīs gadu laikā piedāvājot teju 20 pirmizrādes jeb jaundarbus, kas radīti tieši festivālam, un ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, kā arī ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un citiem atbalstītājiem. Festivāls saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvu „Kilograms kultūras”, neatkarīgo pilsētvides balvu “Rīgas metrs”, kā arī nominēts vairākās kategorijās Latvijas teātru balvai “Spēlmaņu nakts”. Katru otro gadu programma tiek veltīta bērniem, jauniešiem un ģimenēm.

 

Aicinām pieteikties brīvprātīgos! 

Šeptes un darbošanās festivāla norises laikā būs kā festivāla dalībniekiem, tā iesaistītājiem, tāpēc aicinām talkā brīvprātīgos. Darbs plānots īsi pirms festivāla un tā laikā visās tajās vietās ( un varbūt arī nevietās), kur notiks festivāla izrādes un aktivitātes.

Palīgi būs nepieciešami dažādās jomās – tehniskais darbs skatuves un sēdvietu ierīkošanā, skatītāju informēšanā, pie biļešu kontroles, sēdvietu ierādīšanas u.c.

Pieteikumus gan no kungiem, gan dāmām (vismaz 18 gadus veciem) gaidīsim līdz 10.jūlijam

Pieteikšanās caur tiešsaistes veidlapu:  https://ej.uz/VVTF2019. Ar katru no pieteikuma iesniedzējiem sazināsimies personīgi!  

Ļaujies piedzīvojumiem. Tie Tev piestāv! 

Built with Berta.me

valmierasfestivals © 2016