Aicina pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai “FestivaL’and 3.0” Valmierā
Līdz 26. jūnijam studenti un vidusskolas pēdējo klašu skolēni var pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai "FestivaL'and 3.0", ko jau trešo reizi rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA" Arhitektūras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Šī gada tematika būs „saskarsme”, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot pilsētvidi drošai kopā būšanai un pasākumu norisei pēc-pandēmijas apstākļos, kā arī radot telpisku ietvaru vizuālam un audiālam piedzīvojumam teātra festivālā.
Vasaras skola notiks no 30. jūlija līdz 7. augustam Valmierā kā lekcijas, meistarklases un praktiskas darbnīca, kur dalībnieki mentoru vadībā izdomās, izstrādās, uzbūvēs un testēs savas idejas Valmieras pilsētā, Dīvaliņa pļavās. Vasaras skolas pasniedzēji šajā gadā – arhitekti Kārlis Melzobs un Arnita Melzoba (Gaiss arhitekti), scenogrāfs un kokapstrādes tehnoloģiju meistars Rūdolfs Bekičs, scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs. Programmas vadītāja un kuratore – arhitekte Dina Suhanova.
Vasaras skolas mērķis ir parādīt, ka stratēģiski plānoti īslaicīgi pilsētvides risinājumi atstāj nozīmīgu ietekmi uz cilvēku urbānās telpas uztveri, publiskās ārtelpas lietojamību, veido iedzīvotājiem pieejamu un drošu pilsētvidi – īstermiņā ar ātriem testa risinājumiem varam reaģēt uz ekstrēmām ārkārtas situācijām, bet ilgtermiņā tie kalpo kā rīks pilsētu plānošanā.
Vasaras skolā aicināti pieteikties dažādu jomu augstskolu studenti, kā arī vidusskolu pēdējo klašu skolnieki. Minimālais dalībnieku vecums – 18 gadi. Piesakoties jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa (https://forms.gle/8fAHknTfUtaS799o8), jāiesniedz īsa motivācijas vēstule un sava pēdējā radošā projekta fotogrāfija. Pilna dalības maksa – 270 EUR. Ja nav nepieciešamas naktmītnes Valmierā – dalības maksa ir 180 EUR. Plašāka informācija angļu valodā: http://www.festivaland.org/. Informācija par vasaras skolu arī Facebook: https://www.facebook.com/summerschool.festivaland/.
Šogad Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 7. līdz 9. augustam atbilstoši Covid-19 krīzes apstākļiem. Rūpēs par skatītāju un pasākuma veidotāju drošību un veselību radošais darbs pie programmas satura notiek, rēķinoties ar dažādiem scenārijiem – gan situāciju, kad iedzīvotāju pulcēšanās festivāla laikā būs atļauta, gan tādu, kurā skatītāju klātbūtne būs ierobežota. www.valmierasfestivals.lv
Ceturtais Valmieras vasaras teātra festivāls ir noslēdzies!
Ar devīzi Dzīvā pilsēta no 2.līdz 4. augustam norisinājās nu jau ceturtais Valmieras vasaras teātra festivāls, aicinot festivāla viesus uz neparastām vietām pilsētvidē, kas uz šo nedēļas nogali kļuva par īslaicīgām skatuvēm un ļāva iepazīt pilsētu un tās noslēpumus. Festivāls šogad pulcēja ap 6500 apmeklētāju un šaubu nav – festivāla aura būs sajūtama arī nākamajā gadā - augusta sākumā, kad uz satikšanos aicināsim ģimenes.
2019. gada festivāla programmā tika iekļautas deviņas izrādes, septiņas no tām pirmizrādes. Ļoti veiksmīga pieredze, kuru augstu vērtē kā festivāla apmeklētāji, tā aktieri izvērtās pateicoties starptautiskajai sadarbībai. Izrādi braucošā autobusā UNWANTED iestudēja režisore no Austrālijas Džesika Vilsone (Jessica Wilson), aktualizējot, kā bērns redz to, kas ir nevēlams. Un kā to redz pieaugušais. Par savu pieredzi Latvijā Džesika stāsta: “strādāt ar manu Latvijas komandu bija ļoti liela bauda. Un šis ir bijis nenovērtējams piedzīvojums, jo mana ierastā prakse ir tāda, ka es vedu pasaulē jau Austrālijā sagatavotas izrādes. Te man viss bija jārada no jauna, turklāt trīs nedēļās. Un es tiešām priecājos, ka viss darba process izdevās tā ļoti viegli, teju lidojot. ”.
Savukārt kustību teātris United dancers of Zuga no Igaunijas kopā ar Valmieras teātra aktieriem iestudēja izrādi par noteikumiem TOOLS TO RULE, kas caur kustībām aicināja bērnus ieklausīties, bet lielākie ieguvēji, iespējams, bija vecāki, kuriem šī bija lieliska iespēja paskatīties uz sevi no malas.
Par Valmierā pieredzēto ļoti apmierināti bija režisori, kuri šādu festivāla pieredzi piedzīvoja pirmo reizi – Liene Grava iestudēja kustību izrādi pus Otrs – dinamisku stāstu par diviem dvīņiem, kuri visas lietas darījuši kopā līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums - kas es esmu? un Toms Treinis, kurš kopā ar savu radošo komandu radīja garāžas izmēra izrādi Pagalms atdzīvojas – stāsts par to, kā pagalmā dzīvojošo draugu satikšanās pārtapa neparastā piedzīvojumā, jo lietas pēkšņi sāka atdzīvoties. Lielākais (gan teritorijas, gan izrādes dalībnieku skaita ziņā) bija Paulas Pļavnieces iestudētais zinātniskās īstenības piedzīvojums – STACIJA Nezinkaskuriens. Izrāde aicināja ielūkoties īpašā slepeno aģentu misijā. Festivāla līdzdarbojas arī divi teātra trupas Kvadrifrons režisori. Reinis Boters izrādē B_Ž_S aicināja uz krāšņu tikšanos ar šausmīgiem elementiem, bet Klāvs Mellis izrādē Mūžīgā izlaušanās jauniešus aicināja aizdomāties par tādiem terminiem kā garlaicība un stulbums. Festivālā tika izrādīta arī jauno horeogrāfu īsformātu darbu sērija Ārējais klimats/Iekšējais laiks un LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu iestudējums Roberta Askinsa melnajai komēdijai Nelabā roka.
Lielu apmeklētāju atzinību guva festivāla paralēlā programma, kas tika piedāvāta papildus izrādēm. Sestdien norisinājās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcas un mākslinieku stāsti, visas festivāla dienas tika noslēgtas ar RIGA IFF brīvdabas kino vakariem, bet visu festivāla laiku darbojās arī īpaša Pop – up radio studija, kur Dainis Kreilis ar saviem sarunu biedriem aktualizēja nozarei un festivāla tematikai svarīgus tematus. Un, protams, nedrīkst nepieminēt nerimstošās lustes Festivāla centrā Vecpuišu parkā, kur festivālam par godu RISEBA rīkotās vasaras skolas FestivaL’and 2.0 dalībnieki bija radījuši satriecošos daudzfunkcionālus pilsētvides objektus – atrakcijas bērniem.
Uzsākoties festivālam, šī gada radošais direktors Jānis Znotiņš norādīja, ka tas būtu brīnišķīgi, ja mums visiem kopā izdotos radīt to – vai tiešām festivāls jau beidzies sajūtu. Un šķiet, ka tas izdevies. Paldies visiem par kopā būšanu un iesaistīšanos. Uz satikšanos nākamajā gadā!
Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.
Mums ir pašiem sava mobilā lietotne!
Ērts palīgs, lai no sirds varētu mesties piedzīvojumu virpulī, izbaudot Valmieras pilsētvidē izrādītās neierastās un oriģinālās formas izrādes un notikumus.
Festivāla lietotnē atrodama pilna festivāla programma un apraksti par izrādēm, kā arī, izmantojot tajā iestrādāto navigāciju, ērtā veidā būs iespējams atrast ceļu uz izvēlētās izrādes norises vietu.
Ar lietotnes palīdzību iespējams izveidot savu plānu visām trim festivāla dienām un nepalaist garām neko no plašās festivāla programmas: salikt kādā kārtībā apmeklēsiet festivāla izrādes, kad aizvedīsiet bērnus uz Latvijas Laikmetīgās mākslas centra meistardarbnīcām un kurā brīdī piesēdīsiet paklausīties Pop – up radio studijas sarunas. Lietotne atgādinās, kad sāksies RIGA IFF brīvdabas kino seanss un ziņos par to, kurš no ēdinātājiem šobrīd šeptē Festivāla centrā, piedāvājot gardu un spēcinošu maltīti un našķus.
Lietotne būs lielisks palīgs, lai iegādātu biļetes uz izrādēm arī izrāžu norises vietā, kur biļetes netiks tirgotas.
Lietotni bez maksas iespējams lejupielādēt App Store un Google Play, meklējot pēc atslēgas vārda - Valmieras vasaras teātra festivāls ’19.
Google Play: https://ej.uz/vvtf_app_19_android
App Store: https://ej.uz/vvtf_app_19_IOS
Valmieras vasaras teātra festivāls jau šajā nedēļas nogalē
Priekškars Valmieras vasaras teātra festivālam vērsies jau šajās brīvdienās, no 2. līdz 4. augustam.
Septiņi režisori no Latvijas, Austrālijas un Igaunijas jau teju trīs nedēļas strādā Valmierā, lai radītu izrādes un notikumu, kas ļaus dalīties sajūtas un vedinās domāt, brīnīties, redzēt, just, būt kopā un baudīt. Festivāls šogad bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem un līdztekus deviņām festivāla izrādēm (septiņas no tām pirmizrādes) sagatavota arī bagātīga paralēlā programma – Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcas, RIGA IFF brīvdabas kino vakari, festivāla Pop – up radio studija.
Izrādes norisināsies brīvā atmosfērā, dažādas vietās pilsētvidē - mazdārziņā, zem tilta, angārā, braucošā autobusā un kur tikai vēl nē. Festivāla devīze - Dzīvā pilsēta. Iestudējumu radīšanas procesā režisori uz pilsētu skatījušies kā dzīvu organismu – ar savām domām un sajūtām. Festivāla programmas direktors Jānis Znotiņš uzskata, ka tas bērnos var veicināt empātiju un cieņu pret vietu, kurā dzīvojam.
Horeogrāfe Liene Grava iestudējusi kustību izrādi pus Otrs – dinamisks stāsts par diviem dvīņiem, kuri visas lietas darījuši kopā līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums - kas es esmu? Ieteicamā auditorija: 5+. Režisors Toms Treinis iestudējis garāžas izmēra izrādi Pagalms atdzīvojas, kur pagalmā dzīvojošo draugu satikšanās pārtaps neparastā piedzīvojumā, jo lietas pēkšņi sāks atdzīvoties. Ieteicamā auditorija: 5+. Paulas Pļavnieces zinātniskās īstenības piedzīvojums – STACIJA Nezinkaskuriens aicinās atklāt un pētīt slepeno aģentu dzīvi. Ieteicamā izrādes auditorija: 5+. Festivāla līdzdarbojas arī divi teātra trupas Kvadrifrons režisori. Reinis Boters izrādē B_Ž_S aicina uz tikšanos ar šausmīgiem elementiem. Ieteicamā auditorija: 7+, bet Klāvs Mellis kādā no Valmieras mazdārziņiem stāstīs stāstu par Inesi, Kārli, Anci, Jāni, diviem zirgiem, vienu mašīnu un visiem ceļiem, kas ved uz nekurieni – izrāde Mūžīgā izlaušanās. Ieteicamā auditorija: 12+ Režisore no Austrālijas Džesika Vilsone /Jessica Willson iestudējusi izrādi braucošā autobusā Unwanted, aicinot uz satikšanos ar pilsētu un sevi. Ieteicamā auditorija: 5+. Savukārt kustību izrāde Tools to rule, producenti United dancers of Zuga /Igaunija, būs par noteikumiem un to vietu dzīvē. Ieteicamā auditorija: 5+. Tāpat festivālā tiks izrādīta jauno horeogrāfu īsformātu darbu sērija Ārējais klimats/Iekšējais laiks (ieteicamā auditorija: 12+) un LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu iestudējums Roberta Askinsa melnajai komēdijai Nelabā roka. Ieteicamā auditorija: 16 +.
Festivāla centrs šogad atradīsies Vecpuišu parkā, L. Paeglas ielā 10, to būs iekārtojuši RISEBA rīkotās arhitektu vasaras skolas FestivaL’and 2.0 dalībnieki, izveidojot dažādus pilsētvides objektus bērniem. Visu festivāla laiku šī būs īstā vieta, kur ļauties gastronomiskiem piedzīvojumiem – garšīgi paēst. Te norisināsies arī brīvdabas kino vakari, mākslinieku meistardarbnīcas, sarunas Pop – up radio studijā un atradīsies Festivāla INFO punkts ( 02.08. – 14.00 – 22.00 / 03.08. – 11.00 – 22.00/ 04.08. – 10.00 – 17.00).
Festivāla apmeklētāju ērtībai šogad izstrādāta mobilā lietotne. Ar tās palīdzību iespējams izveidot savu plānu visām trim festivāla dienām, nepalaižot garām neko no plašā piedāvājuma. Lietotni iespējams lejupielādēt App Store un Google Play veikalos, meklējot pēc atslēgas vārdiem Valmieras vasaras teātra festivāls ’19.
Biļetes uz izrādēm vēl ir pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs, Valmieras Drāmas teātrī, festivāla lietotnē un internetā www.valmierasfestivals.lv, www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv. Zīmīgi, ka festivāla laikā izrāžu norises vietās biļetes nevarēs nopirkt
Festivāla programma
Piektdiena, 2.augusts
16.00 Festivāla atklāšana Vecpuišu parkā
17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā
18.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)
22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas
Sestdiena, 3.augusts
11.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem (ar iepriekšēju pieteikšanos: https://ej.uz/makslavalmiera , mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893). Bez maksas
11.00 Mākslinieku stāsti koncertzālē Valmiera. Bez maksas
12.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)
15.00/ 17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā
22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas
Svētdiena, 4.augusts
11.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)
12.00 Mākslinieces Andas Lāces performance EJAM MĀJĀS!, meistardarbnīcu dalībnieku darbu izstāde
12.00/ 14.00/ 16.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā
22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas
Valmieras vasaras teātra festivāls notiks ceturto reizi, līdz šim ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.
Valmieras vasaras teātra festivāla laikā RIGA IFF piedāvās brīvdabas kino vakarus
Valmieras vasaras teātra festivāls šogad norisināsies no 2. līdz 4.augustam. Ar devīzi Dzīvā pilsēta tas aicinās mesties piedzīvojumos bērnus, jauniešus un viņu vecākus. Līdztekus deviņām izrādēm, kuras tiks izrādītas teātrim neierastās vietās, izrāžu apmeklētājiem, valmieriešiem un pilsētas viesiem tiks piedāvāta plaša paralēlā programma, kas ļaus izdzīvot piedzīvojumus arī ārpus izrāžu norises vietām. Gaidīts notikums lieliem un maziem ir brīvdabas kino vakari, kuri tapuši sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu.
Kino programma piemērota visu vecumu skatītājiem, bet jo īpaši bērniem un jauniešiem. Kompaktajā trīs filmu izlasē iekļautie darbi ir aizvadīto gadu RIGA IFF bērnu filmu programmas Kids Weekend lielākās veiksmes - bērnu žūrijas laureātes un skatītāju iemīļotas filmas. Tie ir aizrautīgi un sirsnīgi piedzīvojumu stāsti, kas savos vēstījumos patīkami atšķiras no tā, ko esam pieraduši redzēt uz lielajiem ekrāniem. Visas filmas tik demonstrētas ar subtitriem latviešu valodā un to sākums plkst. 22.00, pavisam neilgi pēc saules rieta. Kino skatīšanās notiks Festivāla centrā, Vecpuišu parkā, Valmierā. Brīvdabas kino seansi apmeklētājiem bez maksas.
SKATĀMĀS FILMAS
2. augustā / 213. ISTABA / rež. E. Lindbloma / Zviedrija / 2017
Filma stāstīs par istabu ar numuru 213, kurā negaidītu notikumu dēļ tiek izmitinātas meitenes. Te neiztikt bez mīklainiem notikumiem, kas neviļus noved pie jautājuma – vai leģenda par nometnē mājojošo spoku ir patiesa? Filma 2017. gadā saņēmusi RIGA IFF bērnu žūrijas balvu. Filmas izrādīšanu atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā. Ieteicamā auditorija: 9+
3. augustā / LOS BANDO / rež. Kristians Lo / Norvēģija, Zviedrija / 2018
Stāsts par rokgrupu Los Bando Immortale, kurai ir lieli sapņi, bet trūkst basģitārista, un….Aksels īsti neprot dziedāt. Viss mainās, kad grupai pievienojās deviņgadīgā čelliste Tilda un vietējais sacīkšu braucējs Martins negaidīti piekrīt grupu vest līdz Trumsē, kur notiks Norvēģijas roka čempionāts. Filma 2018. gadā saņēmusi RIGA IFF bērnu žūrijas balvu. Filmas izrādīšanu atbalsta Norvēģijas Karalistes vēstniecība Latvijā. Ieteicamā auditorija: 7+
4. augustā / GĀJPUTNI / rež. Olivjē Ringers / Beļģija, Francija / 2019
Filma stāsta par Keitiju, kuras dzimšanas diena ir 29. februārī. Tēvs viņai uzdāvina savādu dāvanu – olu, no kuras jāizšķiļas putnēnam. Turpat blakus ir arī Margo, kura nogurusi no ķīviņiem ar vecākiem. Taču brīdī, kad noslēpumainā ola beidzot šķiļas, abas meitenes tiek ierautas neaizmirstamā ceļojumā. Filma atzītā kā labākā Eiropas bērnu filmu asociācijas (ECFA) balsojumā. Ieteicamā auditorija: 7+
Ilggadējā sadarbība abu festivālu starpā ir lieliska iespēja papildināt viena festivāla programmu un atzīmēt otra festivāla tuvošanos – Rīgas Starptautiskais kino festivāls šogad notiks no 17. līdz 27. oktobrim.
Visas Valmieras vasaras teātra festivāla dienas Vecpuišu parkā darbosies Festivāla centrs. Tas tiks iekārtots sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA rīkoto starptautisko vasaras skolu FestivaL’and 2.0. Jaunievedums šajā gadā - centrā būs īpaši iekārtota pop - up radio studija, kurā ikviens varēs līdzdarboties - ieklausoties un rosinot sarunas ar režisoriem, aktieriem un interesantiem cilvēkiem. Savukārt sestdien Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs piedāvās dažādu mākslinieku praktiskas meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem, ļaujot izglītoties un pašu spēkiem veidot ieskatu mākslas pasaulē. Visas aktivitātes Festivāla centrā apmeklētājiem bez maksas.
VALMIERAS CENTRĀ BŪVĒS ĪPAŠU VASARAS TEĀTRA FESTIVĀLA PILSĒTU
No 24. jūlija līdz 4. augustam Valmierā notiks starptautiska īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides plānošanas vasaras skola FestivaL’and, kuras laikā dalībnieki no Meksikas, Korejas, Spānijas, Ungārijas, Latvijas un citām valstīm starptautiskas mentoru komandas vadībā izstrādās idejas, plānos un izveidos Valmieras vasaras teātra festivāla centru jeb pilsētu Hanzas laukumā. Tā būs pulcēšanās vieta skatītājiem un dalībniekiem, tur atradīsies ēdināšanas un atpūtas zona, notiks atklāšanas koncerts, brīvdabas kino un koncertvakari, kā arī dažādas radošas un sportiskas aktivitātes.
Festivāls šogad notiks jau trešo reizi no 3. līdz 5. augustam. Tas attīstās kā pilsētvides laboratorija, identificējot vietas, kas uz laiku kļūst par īslaicīgām skatuvēm teātra izrādīšanai, tādā veidā paplašinot ikviena pilsētas lietotāja pieredzi, veidojot atšķirīgu ierastās vides uztveri. Šogad festivāls sarūpējis līdz šim plašāko izrāžu piedāvājumu – pirmizrādes piedzīvos gan lielās formas darbi, gan mūzikas teātris, būs arī vairāki iestudējumi bērniem un ģimenēm, laikmetīgā opera, kopā vismaz 10 dažādi nosaukumi. Izrādes tiek veidotas teātrim neierastās vietās, šoreiz – rūpnieciskās teritorijās, senā lopu laidarā, mežā, tukšā baseinā un citviet. Vasaras skola, savukārt, veltīta idejai par mūsdienīgu pagaidu arhitektūru un labiekārtojuma elementiem kā katalizatoru sākotnēji nemanāmiem, bet nozīmīgiem pārmaiņu procesiem pilsētvidē.
Festivāla direktors Reinis Suhanovs: “Tā kā festivāls notiek pilsētvidē, blakus mākslinieciskā satura un formas meklējumiem, mums ir būtiski rosināt arī domāšanu par pilsētvidi caur atšķirīgu prizmu, un sadarbībā ar arhitektiem un dizaineriem centīsimies atrast ideālo festivāla pilsētu – telpisku ciematu, kurā ir patīkami atrasties teātra mākslas cienītājiem, izrāžu apmeklētājiem.”
Sadarbībā ar augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti vasaras skolas darbnīcas un meistarklases vadīs vietējie un ārvalstu arhitektūras, plānošanas, ainavu arhitektūras un scenogrāfijas jomu profesionāļi: arhitekts, scenogrāfs Didzis Jaunzems, igauņu arhitekts Ralfs Loeke, ainavu arhitekts, urbānists Aigars Lauzis, scenogrāfs un būvgaldnieks Rūdolfs Bekičs, mākslinieks Andris Eglītis, arhitekte Dina Suhanova, scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes vadītājs, arhitektūras pētnieks Jānis Dripe.
Plašāka informācija angļu valodā par vasaras skolu mājas lapā: http://www.festivaland.org/. Vairāk par Valmieras vasaras teātra festivālu un programmu: http://www.valmierasfestivals.lv/
Vasaras skolu un festivāla centru organizē un atbalsta: Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Valsts izglītības attīstības aģentūra, biedrības “Staro 100” festivāls “Latvijas Goda aplis”, Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes kultūras programma, AS “Latvijas valsts meži”, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts simtgades programma, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras teātris, aktīvā tūrisma centrs EŽI, uzņēmums “Byko-Lat”, “Latio vērtētāji&konsultanti Vidzemē”, Valmiermuižas alus darītava un citi.
AICINĀM PIETEIKIES BRĪVPRĀTĪGOS!
Valmieras vasaras teātra festivāls izsludina pieteikšanos brīvprātīgo darbam festivāla laikā. Darbs plānots īsi pirms pasākuma un tā laikā no 3. līdz 5. augustam dažādās vietās pilsētvidē, kur norisināsies festivāla izrādes.
Palīgi festivāla ietvaros nepieciešami dažādās jomās – tehniskais darbs skatuves un sēdvietu ierīkošanā, skatītāju informēšanā, pie biļešu kontroles, sēdvietu ierādīšanas u.c. Pieteikumi tiek gaidīti līdz 10.jūlijam no abu dzimumu pārstāvjiem, sākot no 18 gadu vecuma. Tiešsaiste uz pieteikuma veidlapu https://goo.gl/forms/Msm2uDhQENnEGyP53. Ar brīvprātīgo darbu veicējiem sazināsimies personīgi!
FESTIVĀLS 2018 - NO 3. LĪDZ 5.AUGUSTAM!
Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 3. līdz 5. augustam, un šoreiz tajā pirmizrādes piedzīvos iestudējumi gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu auditorijai. Domājot par Latviju tās simtgadē, festivāls tiks veidots ar uzsvaru uz attīstību, meklējot vīziju par cilvēka un dvēseles, civilizācijas un pilsētas tālāko attīstību. Vienlaikus festivāls turpinās atklāt aizvien jaunas vietas pilsētvidē un izvirzīt mākslinieciskos izaicinājumus saturā un formā.
Programmas pamatā būs jaundarbi - oriģināldramaturģijas jauniestudējumi, Latvijas un ārvalstu teātra profesionāļu sadarbības projekti, tostarp, laikmetīgā opera un muzikāla izrāde jauniešiem, Hanzas laukumā tiks izveidota īpaša festivāla pilsēta, kā arī būs bērnu programma - gan jaunās vietās ar negaidītiem risinājumiem turpinot 2017.gada festivāla izrādes, gan radot jaunas.
Izrāžu mākslinieciskais un emocionālais saturs būs virzīts uz meklējumiem, kā pilnvērtīgāk, labāk, kvalitatīvāk dzīvot vidē, kurā esam šobrīd, un kāda būs tā vide, kurā nākotnē būsim mēs paši, bet visvairāk – mūsu bērni. Festivāla mākslinieku vidū būs Latvijas un ārvalstu nozares profesionāļi no Vācijas, Lielbritānijas un citām valstīm.
Būtiska festivāla sastāvdaļa būs brīvdabas kino programma, muzikāli piedzīvojumi, kā arī norises festivāla centrā, kas būs pulcēšanās vieta skatītājiem un dalībniekiem. Visas festivāla dienas tur plānoti atsevišķi notikumi ar savu māksliniecisko saturu. Centrs tiks ierīkots sadarbībā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” rīkoto Starptautisko vasaras skolu “FestivaL’and”.
Valmieras vasaras teātra festivāls notiks trešo reizi, līdz šim ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, kā arī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu. Festivāls saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvu „Kilograms kultūras 2016”, neatkarīgo pilsētvides balvu “Rīgas metrs”, kā arī nominēts vairākās kategorijās Latvijas teātru balvai “Spēlmaņu nakts”.
Built with Berta.me
valmierasfestivals © 2016