Valmieras festivāls

AICINĀM PIETEIKIES BRĪVPRĀTĪGOS!

Valmieras vasaras teātra festivāls izsludina pieteikšanos brīvprātīgo darbam festivāla laikā. Darbs plānots īsi pirms pasākuma un tā laikā no 3. līdz 5. augustam dažādās vietās pilsētvidē, kur norisināsies festivāla izrādes.

Palīgi festivāla ietvaros nepieciešami dažādās jomās – tehniskais darbs skatuves un sēdvietu ierīkošanā, skatītāju informēšanā, pie biļešu kontroles, sēdvietu ierādīšanas u.c. Pieteikumi tiek gaidīti līdz 10.jūlijam no abu dzimumu pārstāvjiem, sākot no 18 gadu vecuma. Tiešsaiste uz pieteikuma veidlapu https://goo.gl/forms/Msm2uDhQENnEGyP53. Ar brīvprātīgo darbu veicējiem sazināsimies personīgi!FESTIVĀLS 2018 - NO 3. LĪDZ 5.AUGUSTAM!

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 3. līdz 5. augustam, un šoreiz tajā pirmizrādes piedzīvos iestudējumi gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu auditorijai. Domājot par Latviju tās simtgadē, festivāls tiks veidots ar uzsvaru uz attīstību, meklējot vīziju par cilvēka un dvēseles, civilizācijas un pilsētas tālāko attīstību. Vienlaikus festivāls turpinās atklāt aizvien jaunas vietas pilsētvidē un izvirzīt mākslinieciskos izaicinājumus saturā un formā.    

Programmas pamatā būs jaundarbi - oriģināldramaturģijas jauniestudējumi, Latvijas un ārvalstu teātra profesionāļu sadarbības projekti, tostarp, laikmetīgā opera un muzikāla izrāde jauniešiem, Hanzas laukumā tiks izveidota īpaša festivāla pilsēta, kā arī būs bērnu programma - gan jaunās vietās ar negaidītiem risinājumiem turpinot 2017.gada festivāla izrādes, gan radot jaunas.

Izrāžu mākslinieciskais un emocionālais saturs būs virzīts uz meklējumiem, kā pilnvērtīgāk, labāk, kvalitatīvāk dzīvot vidē, kurā esam šobrīd, un kāda būs tā vide, kurā nākotnē būsim mēs paši, bet visvairāk – mūsu bērni. Festivāla mākslinieku vidū būs Latvijas un ārvalstu nozares profesionāļi no Vācijas, Lielbritānijas un citām valstīm. 

Būtiska festivāla sastāvdaļa būs brīvdabas kino programma, muzikāli piedzīvojumi, kā arī norises festivāla centrā, kas būs pulcēšanās vieta skatītājiem un dalībniekiem. Visas festivāla dienas tur plānoti atsevišķi notikumi ar savu māksliniecisko saturu. Centrs tiks ierīkots sadarbībā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” rīkoto Starptautisko vasaras skolu “FestivaL’and”.     

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks trešo reizi, līdz šim ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, kā arī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu. Festivāls saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvu „Kilograms kultūras 2016”, neatkarīgo pilsētvides balvu “Rīgas metrs”, kā arī nominēts vairākās kategorijās Latvijas teātru balvai “Spēlmaņu nakts”. 

RIGA IFF VALMIERAS FESTIVĀLĀ

Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad veltīts bērniem un ģimenēm un notiks no 4. līdz 6. augustam, paralēli izrāžu programmai piedāvās arī ģimenes filmu vakarus zem klajas debess sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) bērnu filmu programmu "Kids Weekend". Kino vakari iesāks Valmieras vasaras teātra festivālu tā priekšvakarā 3. augustā un turpināsies 4., 5. augustā, izrādot filmas visai ģimenei. Brīvdabas kinoteātrī būs skatāmas filmas, kuras iepriekšējos RIGA IFF norises gados par labākajām izraudzījusies festivāla bērnu žūrija, kā arī – viena no skatītākajām filmām neatkarīgās Igaunijas pastāvēšanas laikā. Plašāks bērnu un ģimenes filmu klāsts tiks izrādīts "Kids Weekend" laikā Rīgas Starptautiskā kino festivālā, kas šogad norisināsies no 7. līdz 17. septembrim.

Skatītāji Valmierā uz ģimenes filmu seansiem aicināti ik vakaru pēc saulrieta. Programmu veidos trīs skatītāju citviet iemīļoti, izklaidējoši, izzinoši un azartiski kino darbi, kas konceptuāli papildina bērniem paredzēto izrāžu dabu. Skatīties filmas aicināti visi valmierieši un pilsētas viesi, brīvdabas kinoteātris būs pieejams bez maksas pilsētas centrālajā laukumā pie Hanzas sienas iepretim Valmieras teātrim. Ņemot vērā, ka filmu izrādīšanai ir nepieciešama tumsa, filmu seansi sāksies plkst. 22.

RIGA IFF „Kids Weekend" Brīvdabas kinoteātra programma:

Ceturtdienas vakarā, 3. augustā – Igaunijas ģimenes filma "Zupas pilsētas slepenā biedrība" (Supilinna salaselts, 2015). Šis jauneklīgās un nepiespiestās atmosfēras caurvītais piedzīvojumu stāsts bērniem un pieaugušajiem ir talantīgā igauņu režisora Margusa Paju debijas filma, kas neatkarīgās Igaunijas pastāvēšanas laikā ir kļuvusi par otru plašāk skatīto kinodarbu. Tā vēstījuma centrā ir desmitgadniece Marī. Viņa ir pārliecināta, ka vecāku darbs tiem svarīgāks par viņu — par laimi viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars. Marī kopā ar draugiem bauda vasaru, līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudošas un Marī uzņemas rast risinājumu.

Piektdienas vakarā, 4. augustā – Norvēģijas piedzīvojumu drāma bērniem "Operācija Arktika" (Operasjon Arktis, 2014). Filma ir norvēģu režisores Grētes Būes-Vālas debijas darbs, kas lieliski iemieso Skandināvijas ģimenes kino esenci: aizraujoša un spriega piedzīvojuma veidā aptvert nozīmīgas tēmas — atbildību pret apkārtējiem, īpaši ģimeni, spēju saprasties un būt godīgam. Režisores gleznaini uzņemtais kinodarbs skatītāju ievelk neticamā piedzīvojumā uz pašiem Norvēģijas ziemeļiem — Svalbāru, kur, nevilšus iekāpjot nepareizajā lidmašīnā, nokļūst divas māsas ar brāli. Viņus gaida atklājumiem un negaidītām briesmām pilns piedzīvojums.  RIGA IFF bērnu žūrijas balvas laureāte 2015. gadā. Filmas izrādīšana notiek sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību.

Iesakām no 7 gadu vecuma.

Sestdienas vakarā, 5. augustā – parodija par gangsterfilmu žanru visai ģimenei – "Mazais gangsteris" (De Boskampi's, 2015). Jaunais nīderlandiešu režisors Arne Tūnens savā ģimenes komēdijā ir virtuozi apvienojis labestīgu parodiju par gangsterfilmām ar skolā norisošu piedzīvojumu stāstu. Tā galvenajam varonim, 11 gadus vecajam Rikam ir apnicis, ka viņu un viņa lādzīgo tēvu visi apceļ. Pēkšņa dzīvesvietas maiņa sniedz iespēju šo nepatīkamo situāciju mainīt — Riks, noskatījies televīzijā gangsterfilmu, sāk visiem stāstīt, ka viņa tēvs ir mafijas boss. Taču meliem īsas kājas — drīz vien tie Riku noved neapskaužamā situācijā. RIGA IFF bērnu žūrijas balvas laureāte 2016. gadā.

Iesakām no 7 gadu vecuma.

„Kids Weekend" Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros ir viens no RIGA IFF satelītpasākumiem pirms festivāla norises – šogad festivāls notiks no 7. līdz 17. septembrim Rīgā, kinoteātrī „Splendid Palace" ar papildu notikumiem kinoteātros „Kino Bize" un „K Suns". Festivālu šogad veido astoņas filmu programmas, kurās būs skatāmas Latvijas, Eiropas un pasaules jaunākās filmas, retrospekcijas skate, kā arī notiks dažādi izglītojoši un izklaidējoši pasākumi pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, kino un kultūras nozaru profesionāļiem.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla mājas lapa - rigaiff.lv. Valmieras vasaras teātra festivāla programma pieejama valmierasfestivals.lv

Preses materiāli: vvtf.media.rigaiff.lv

SĀKAS BIĻEŠU PĀRDOŠANA UZ FESTIVĀLA IZRĀDĒM

No 1.jūnija pieejamas biļetes uz visām festivāla izrādēm. Tās var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī festivāla biļešu sadaļā. Biļešu skaits uz visām izrādēm ierobežots.


Festivāls notiks no 4. līdz 6. augustam un būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Tajā pirmizrādes piedzīvos 7 iestudējumi, kas tiek veidoti īpaši šim notikumam un norisināsies dažādās vietās Valmieras pilsētvidē – pagalmos, pazemes autostāvvietā, mežā, mēbeļu veikalā un citviet. Paralēli bērnu programmai būs arī pērn festivālam tapušās skaņas izrādes pirmatskaņojums Gaujas Stāvajos krastos, brīvdabas kino vakari, pagalmu spēļu čempionāts, gastronomiskie piedzīvojumi un diskusijas.

 

ĢIMENĒM UN BĒRNIEM

Festivāla programmu šogad veidos mākslinieki, kuri jau iepriekš sevi pierādījuši darbā ar bērnu auditoriju Latvijā un ārpus tās. Starptautiskās sadarbības ietvaros šogad pirmo reizi izrādi bērniem „MindStuff” kopā veidos Igaunijas un Latvijas teātra profesionāļi – igauņu laikmetīgās dejas profesionāļu platformas Sõltumatu Tantsu Lava horeogrāfi un latviešu aktieri Marija Linarte, Āris Matesovičs un Reinis Boters. Tas būs interaktīvs un muzikāls iestudējums bez valodas barjerām, kurā aktieri rosinās iesaistīties arī skatītājus, tā kļūsot par daļu no izrādes.

Režisors Kārlis Krūmiņš, kura veidoto pagalmu teātra izrādi „Nāc laukā!” pagājušā gadā atzinīgi novērtēja gan mazie, gan lielie skatītāji un kuru varēs noskatīties arī šogad, veidos vēl vienu jaundarbu - izrādi ar piedzīvojumiem mežā „Štābiņš”. Lai nokļūtu norises vietā, skatītājiem būs jāpiedalās orientēšanās spēlē.

Kopā ar Valmieras teātra aktieriem un viņu bērniem režisore un horeogrāfe Kristīne Brīniņa iestudēs dokumentālu dejas izrādi „Spēlēsim mājās”. Tās pamatā būs četru bērnu radīta pasaule, ko uz skatuves izdzīvos viņu vecāki. Izrāde būs kā aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skatu punkta, kā arī par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem vecāki.

Par to, kā rodas migla, sniegs, negaiss vai vētra, kas notiek zemūdens pasaulē vai kā ūdens mijiedarbojas ar gaismu un mūziku, izrādi „Ūdens” Valmieras ugunsdzēsības un glābšanas dienesta teritorijā veidos režisore Inga Tropa. Skatītāji šajā izrādē nebūs tikai pasīvi vērotāji, bet varēs arī līdzdarboties, piedzīvojot ūdeni ar visām maņām – dzirdi, tausti, ožu, garšu, redzi.

Īpašs muzikāls ceļojums „Traktopera”, kurā izrādes varoņi būs īsti traktori un cita būvniecības tehnika, taps Andra Kalnozola vadībā. Vairāk kā mūzikls un mazāk kā opera notikums ļaus skatītājiem caur teātra izteiksmes līdzekļiem būt klāt celtniecības procesā, redzēt tehnikas iespējas, sekot līdzi aizraujošam stāstam un klausīties dziesmas, kā arī piedalīties kapsulas vēstījuma tapšanā, to papildinot ar novēlējumu sev kā pieaugušajiem nākotnē.

Lielā mēbeļu veikalā – angārā režisores Paulas Pļavnieces veidotajā izrādē „Kur pazudis Viktors Sapropelis?” divi jaunieši kopā ar dīvāniem, bufetēm un naktsskapīšiem meklēs atbildes uz dažādiem būtiskiem jautājumiem – kāpēc cilvēki, stāvot uz vietas, saka: „esmu iebraucis auzās"; kāpēc Sniegbaltītei ir melni mati; kas ir mīlestība un citiem.

 

JAUNIEŠIEM UN VIŅU VECĀKIEM

Jauniešiem no 12 gadu vecuma režisors Elmārs Seņkovs kopā ar aktieriem izrādē „Klubs” piedāvās iespēju uzzināt ‘’kā tur ir?’’. Kas vispār velk cilvēkus uz naktsklubiem, un ko tur dara? Iestudējuma laikā jaunieši un viņu vecāki varēs ieskatīties nevis caur atslēgas caurumu, bet gan kārtīgi izjust naktsklubu ainas.

 

SKAŅAS IZRĀDES PIRMATSKAŅOJUMS

Paralēli bērnu programmai notiks vēl kāda skatītāju gaidīta pirmizrāde - pagājušā gada festivāla ietvaros tapusī skaņas izrāde R.Blaumanis „Purva bridējs. Ciltskoks”, ko veido komponists Kristaps Pētersons. Tās pamatā būs  elektroakustisks skaņdarbs, kura centrā atradīsies cilvēku balsis no solo līdz korim visdažādākajās niansēs, savukārt izrādes perifēriju veidos vides trokšņi. Izrāde notiks Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā.

 

PARALĒLĀ PROGRAMMA

Izrāžu programmu papildinās atklāšanas koncerts, ģimenes filmu vakari sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) bērnu filmu programmu „Kids Weekend”, būs arī sētas spēļu čempionāts, radošās meistardarbnīcas, gastronomiskie piedzīvojumi, kā arī profesionāļu un pašu bērnu diskusijas par viņiem veltīto izrāžu saturu, kvalitāti un pieejamību Latvijā.  

 

PAR FESTIVĀLU

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi. Trīs dienās vairāk nekā 5000 apmeklētāju noskatījās 20 notikumus – teātra izrādes, kino un koncertus - dažādās vietās pilsētvidē Valmierā un Valmiermuižā. Festivāls tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, tas saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu „Kilograms kultūras 2016” kategorijā „Gada pārsteigums”.

Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētu un atbalstītājiem – Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vidzemes plānošanas reģionu, Valmiermuižas Alus darītavu un zīmolu „Gardu muti”, Rīgas Starptautisko kino festivālu, Igaunijas Kultūrkapitāla fondu, Norvēģijas vēstniecību, Norvēģijas filmu institūtu, uzņēmumiem „Tehauto”, „Ramirent”, t/c „Valleta”, „Byko-Lat”, „ZAAO”, kā arī Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku, Multiklubu, Gaujas tramvaju, restorānu „Rātes vārti”, veikalu „Dzintarvidi”. Informatīvi atbalsta Latvijas Radio un Latvijas Televīzija, portāls „Delfi”, „Valmieras ziņas”, „Satori”, „Garā pupa”, Vidzemes televīzija un Re:TV, avīze „Liesma” un žurnāls „Ilustrētā junioriem”.

 

FESTIVĀLAM - SAVS ZELTERIS!

Ja Tev patīk zīmuļi, otas un teātris, tad tieši Tavs zīmējums var kļūt par Valmieras vasaras teātra festivālam veltītā zeltera etiķeti!

 

Zīmējumu salidojuma organizatori: Garškopju kustība “Gardu muti” un Valmieras vasaras teātra festivāls.

Zīmējumu tēma: Pagalma spēles (rotaļas, spēles vai citas aktivitātes, ko vienatnē vai kopā ar draugiem var īstenot pagalmā)

Zīmējumu iesniegšanas termiņš: līdz 2017.gada 18.jūnijam

Zīmējumu noformēšana: brīva izvēle noformēšanas tehnikai (zīmuļi, krītiņi, ūdens krāsas utml.), zīmējuma lapas izmērs – A4. Iesniegtais darbs nevar būt salocīts vai kā citādi bojāts. Iesniedzot darbu, uz tā jānorāda autors,  autora vecums  un kontakttālrunis.

Zīmējumu iesniegšana:

  1. Iesūtot elektroniski  -  info@gardumuti.lv (skenējot, fotografējot)
  2. Iesniedzot Valmiermuižas alus Tirgotavās  - Valmiermuižā – Dzirnavu ielā 2 un Rīgā – A.Briāna ielā 9A.

Zīmējumu vērtēšana:

Iesniegtie zīmējumi tiks vērtēti  pēc noteiktiem kritērijiem – darba atbilstība tēmai, oriģinalitāte, radošums un tehniskais izpildījums.  Galvenie vērtētāji – garškopji no kustības “Gardu muti”, kā arī Valmieras teātra festivāla radošās komandas pārstāvji!

6 izvēlēto darbu autori dāvanā saņems kasti (12 pudeles) ar īpašo Festivālam veltīto zelteri, kā arī iespēju savu zīmējumu lūkot kā zeltera etiķeti.

Uzvarētāji tiks paziņoti 21.jūnijā www.gardumuti.lv un www.valmierasfestivals.lv, kā arī garškopji no Gardu muti sazināsies ar tiem personīgi.

Iesniedzot darbu, tā autors piekrīt, ka organizatori var izmantot zīmējumu zeltera etiķetes izveidei.

Papildus informācija par zīmējumu salidojumu: info@gardumuti.lv

FESTIVĀLS IZSLUDINA PROGRAMMU

Valmieras vasaras teātra festivālā no 4. līdz 6. augustam, kas šogad būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm, pirmizrādes piedzīvos 7 iestudējumi. Turpinot pagājušā gadā veiksmīgi iesākto tradīciju, izrādes tiek veidotas īpaši šim notikumam un norisināsies dažādās vietās Valmieras pilsētvidē – pagalmos, pazemes autostāvvietā, mežā, mēbeļu veikalā un citviet. Paralēli bērnu programmai būs arī pērn festivālam tapušās skaņas izrādes pirmatskaņojums Gaujas Stāvajos krastos, brīvdabas kino vakari, pagalmu spēļu čempionāts, gastronomiskie piedzīvojumi un diskusijas. No šodienas pieejamas festivāla 3 dienu biļetes, savukārt no 1.jūnija varēs iegādāties arī biļetes uz katru izrādi atsevišķi. 

Festivāla programmu šogad veidos mākslinieki, kuri jau iepriekš sevi pierādījuši darbā ar bērnu auditoriju Latvijā un ārpus tās. Starptautiskās sadarbības ietvaros šogad pirmo reizi izrādi bērniem „MindStuff” kopā veidos Igaunijas un Latvijas teātra profesionāļi – igauņu laikmetīgās dejas profesionāļu platformas Sõltumatu Tantsu Lava horeogrāfi un latviešu aktieri Marija Linarte, Āris Matesovičs un Reinis Boters. Tas būs interaktīvs un muzikāls iestudējums bez valodas barjerām, kurā aktieri rosinās iesaistīties arī skatītājus, tā kļūsot par daļu no izrādes.      

Režisors Kārlis Krūmiņš, kura veidoto pagalmu teātra izrādi „Nāc laukā!” pagājušā gadā atzinīgi novērtēja gan mazie, gan lielie skatītāji un kuru varēs noskatīties arī šogad, veidos vēl vienu jaundarbu - izrādi ar piedzīvojumiem mežā „Štābiņš”. Lai nokļūtu norises vietā, skatītājiem būs jāpiedalās orientēšanās spēlē.

Kopā ar Valmieras teātra aktieriem un viņu bērniem režisore un horeogrāfe Kristīne Brīniņa iestudēs dokumentālu dejas izrādi „Spēlēsim mājās”. Tās pamatā būs četru bērnu radīta pasaule, ko uz skatuves izdzīvos viņu vecāki. Izrāde būs kā aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skatu punkta, kā arī par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem vecāki.

Par to, kā rodas migla, sniegs, negaiss vai vētra, kas notiek zemūdens pasaulē vai kā ūdens mijiedarbojas ar gaismu un mūziku, izrādi „Ūdens” Valmieras ugunsdzēsības un glābšanas dienesta teritorijā veidos režisore Inga Tropa. Skatītāji šajā izrādē nebūs tikai pasīvi vērotāji, bet varēs arī līdzdarboties, piedzīvojot ūdeni ar visām maņām – dzirdi, tausti, ožu, garšu, redzi.

Īpašs muzikāls ceļojums „Traktopera”, kurā izrādes varoņi būs īsti traktori un cita būvniecības tehnika, taps Andra Kalnozola vadībā. Vairāk kā mūzikls un mazāk kā opera notikums ļaus skatītājiem caur teātra izteiksmes līdzekļiem būt klāt celtniecības procesā, redzēt tehnikas iespējas, sekot līdzi aizraujošam stāstam un klausīties dziesmas, kā arī piedalīties kapsulas vēstījuma tapšanā, to papildinot ar novēlējumu sev kā pieaugušajiem nākotnē.

Lielā mēbeļu veikalā – angārā režisores Paulas Pļavnieces veidotajā izrādē „Kur pazudis Viktors Sapropelis?” divi jaunieši kopā ar dīvāniem, bufetēm un naktsskapīšiem meklēs atbildes uz dažādiem būtiskiem jautājumiem – kāpēc cilvēki, stāvot uz vietas, saka: „esmu iebraucis auzās"; kāpēc Sniegbaltītei ir melni mati; kas ir mīlestība un citiem.

Savukārt, jauniešiem no 12 gadu vecuma režisors Elmārs Seņkovs kopā ar aktieriem izrādē „Klubs” piedāvās iespēju uzzināt ‘’kā tur ir?’’. Kas vispār velk cilvēkus uz naktsklubiem, un ko tur dara? Iestudējuma laikā jaunieši un viņu vecāki varēs ieskatīties nevis caur atslēgas caurumu, bet gan kārtīgi izjust naktsklubu ainas.

Paralēli bērnu programmai notiks vēl kāda skatītāju gaidīta pirmizrāde - pagājušā gada festivāla ietvaros tapusī skaņas izrāde R.Blaumanis „Purva bridējs. Ciltskoks”, ko veido komponists Kristaps Pētersons. Tās pamatā būs  elektroakustisks skaņdarbs, kura centrā atradīsies cilvēku balsis no solo līdz korim visdažādākajās niansēs, savukārt izrādes perifēriju veidos vides trokšņi. Izrāde notiks Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā.

Kopumā skatītājiem tiks piedāvāti 40 dažādi notikumi, izrāžu programmu papildinās atklāšanas koncerts, ģimenes filmu vakari sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) bērnu filmu programmu „Kids Weekend”, būs arī sētas spēļu čempionāts, radošās meistardarbnīcas, gastronomiskie piedzīvojumi, kā arī profesionāļu un pašu bērnu diskusijas par viņiem veltīto izrāžu saturu, kvalitāti un pieejamību Latvijā.  

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi. Trīs dienās vairāk nekā 5000 apmeklētāju noskatījās 20 notikumus – teātra izrādes, kino un koncertus - dažādās vietās pilsētvidē Valmierā un Valmiermuižā. Festivāls tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, tas saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu „Kilograms kultūras 2016” kategorijā „Gada pārsteigums”.

Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētu un atbalstītājiem – Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vidzemes plānošanas reģionu, Valmiermuižas Alus darītavu un zīmolu „Gardu muti”, Rīgas Starptautisko kino festivālu, Igaunijas Kultūrkapitāla fondu, Norvēģijas vēstniecību, Norvēģijas filmu institūtu, uzņēmumiem „Tehauto”, „Ramirent”, t/c „Valleta”, „Byko-Lat”, „ZAAO”, kā arī Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku, Multiklubu, Gaujas tramvaju, restorānu „Rātes vārti”. Informatīvi atbalsta Latvijas Radio un Latvijas Televīzija, portāls „Delfi”, „Valmieras ziņas”, „Satori”, „Garā pupa”, Vidzemes televīzija un Re:TV, avīze „Liesma” un žurnāls „Ilustrētā junioriem”. 

 

FESTIVĀLS MEKLĒ BRĪVPRĀTĪGOS!

Valmieras vasaras teātra festivāls izsludina pieteikšanos brīvprātīgo darbam festivāla laikā. Darbs plānots īsi pirms pasākuma un tā laikā no 4. līdz 6. augustam dažādās vietās pilsētvidē, kur norisināsies festivāla izrādes. Šogad festivāls būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm.  

Palīgi festivāla ietvaros būs nepieciešami dažādās jomās – tehniskais darbs skatuves un sēdvietu ierīkošanā, skatītāju informēšanā, pie biļešu kontroles, sēdvietu ierādīšanas u.c. Pieteikumus gaidām no abu dzimumu pārstāvjiem, sākot no 18 gadu vecuma.

Pieteikšanās notiek internetā, aizpildot veidlapu, kas pieejama zemāk vai festivāla sociālajos tīklos Facebook un Twitter. Ar brīvprātīgo darbu veicējiem sazināsimies personīgi!

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi, Valmieras teātrim sadarbojoties ar Valmieras pašvaldību. Trīs dienās vairāk nekā 5000 apmeklētāju noskatījās 20 notikumus – teātra izrādes, kino un koncertus - dažādās vietās pilsētvidē Valmierā un Valmiermuižā. Festivāls tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, tas saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu „Kilograms kultūras 2016” kategorijā „Gada pārsteigums”.

PIETEIKŠANĀS BRĪVPRĀTĪGO DARBAM ŠEIT http://bit.ly/2pfbMMp.

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad notiks no 4. līdz 6. augustam un būs veltīts ģimenēm un bērniem. Lai gan sākotnēji festivālu bija iecerēts rīkot reizi divos gados, lielās atsaucības dēļ šogad nolemts radīt festivāla „mazo brāli” – teātra mākslas svētkus ģimenēm un bērniem. Daļu no festivālā tapušajiem darbiem plānots iekļaut 2018. gada programmā, kas būs veltīta un tiks rīkota Latvijas simtgades svinību ietvaros.

Trīs dienu laikā Valmieras pilsēta pārvērtīsies par bērniem draudzīgāko vietu Latvijā – programmas pamatā būs 8 izrādes, no tām septiņi jaundarbi, kas tiks radīti speciāli festivālam un izrādīti dažādās vietās pilsētvidē. Kopumā skatītājiem tiks piedāvāti 40 dažādi notikumi, izrāžu programmu papildinās ģimenes filmu vakari sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF), būs arī sētas spēļu čempionāts, radošās meistardarbnīcas, gastronomiskie piedzīvojumi, kā arī profesionāļu un pašu bērnu diskusijas par viņiem veltīto izrāžu saturu, kvalitāti un pieejamību Latvijā. 

Festivāla mākslinieku vidū arī šogad būs nozares profesionāļi, kas jau iepriekš sevi pierādījuši, veidojot izrādes bērniem un jauniešiem – Kārlis Krūmiņš, Inga Tropa, Kristīne Brīniņa, Paula Pļavniece, Elmārs Seņkovs un vēl citi. Programmu nu jau tradicionāli papildinās arī viesi no Igaunijas - „Sõltumatu Tantsu Lava”, kas izrādi veidos kopā ar Latvijas teātra profesionāļiem.

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi, Valmieras teātrim sadarbojoties ar Valmieras pašvaldību. Trīs dienās vairāk nekā 5000 apmeklētāju noskatījās 20 notikumus – teātra izrādes, kino un koncertus - dažādās vietās pilsētvidē Valmierā un Valmiermuižā. Festivāls tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, tas saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu „Kilograms kultūras 2016” kategorijā „Gada pārsteigums”.

Valmieras vasaras teātra festivāls saņēmis Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu „Kilograms kultūras 2016”. Festivāls tika nominēts kategorijā „Pārsteigums” kopā ar vēl trim citiem izciliem kultūras notikumiem, bet uzvarētāju noteica skatītāju balsojums.

Kategorijā “Pārsteigums” skatītāji balsoja par Valmieras vasaras teātra festivālu, mūsdienu mūzikas festivālu “deciBels”, Kristas Burānes dokumentālo izrādi “Robežas” Purvciemā un Andra Dzenīša vokālo ciklu “Vīriešu dziesmas”. Balva izcilākajiem kultūras sasniegumiem tika pasniegta jau sesto gadu kopumā astoņās kategorijās - "Mūzika", "Teātris", "Kino", "Literatūra", "Vizuālā māksla", "Gada pārsteigums", "Kultūras mantojums" un "Gada notikums". Pretendentus izvirzīja speciāli izveidota žūrija, taču uzvarētājus noteica skatītāju balsojums.
Paldies visiem, kas piedalījās, atbalstīja, vērtēja, skatījās un balsoja! Mēs tiksimies jau šovasar!

Valmieras vasaras teātra festivāls, kas no 5.līdz 7.augustam notika brīvā dabā un pilsētvidē, pulcēja vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Kopumā trīs dienās apmeklētājiem tika piedāvāti 20 notikumi deviņās vietās Valmierā un Valmiermuižā. Neskatoties uz plašo kultūras piedāvājumu nedēļas nogalē visā Latvijā, festivāls izpelnījās lielu atsaucību – visas izrādes bija pilnībā izpārdotas, skatītāji novērtēja arī bērnu un jauniešu programmu, brīvdabas kino programmu un mūzikas vakarus.

Festivāla teātra programmā tika piedāvātas Rūdolfa Blaumaņa un viņa laikabiedru darbu skatuves versijas, kas tapa īpaši festivālam – režisors Mārtiņš Eihe kopā ar grupu „Iļģi” senā muižas kompleksa laidarā Valmiermuižā piedāvāja Raiņa „Spēlēju, dancoju”, vecajā Valmieras dzelzceļa depo varēja noskatīties modes mākslinieku MAREUNROL’S un mūziķa Shipsea versiju par R.Blaumaņa balādi „Tālavas taurētājs”, savukārt starptautiskās sadarbības ietvaros Valmieras vecpilsētā zviedru raksturu atklājēja Augusta Strindberga lugu „Jūlijas jaunkundze” piedāvāja projektu teātris „Kell Kümme theatre” no Igaunijas. Bērnu programmā īpašu atsaucību izpelnījās Kārļa Krūmiņa veidotā izrāde „Nāc laukā!”, kas notika vairāku Valmieras daudzdzīvokļu namu pagalmos. Jauniešiem skeitparkā tika piedāvāta performance „Supsupsukas”, papildus teātra izrādēm vakaros Hanzas laukumā apmekētāji varēja skatīties Ziemeļvalstu kino filmas, bet Valmiermuižas alus dārzā notika dažādu grupu un mūziķu koncetri.

Festivālu rīkoja Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Lielu paldies festivāls vēlas teikt arī Valsts Kultūrkapitāla fondam, fondam Mākslai vajag telpu, Valmiermuižas alus saimniekam Aigaram Ruņģim un visai viņa komandai, Ramirent, ZAAO, Rīgas Starptautiskajam kino festivālam, BYKO-LAT, VTU Valmiera, restorānam Rātes vārti, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkam, Delfi.lv, Latvijas Televīzijai, Latvijas radio Klasika, satori.lv, LMT, Re:TV, Vidzemes televīzijai, valmieraszinas.lv, kroders.lv, laikrakstam Liesma, festivāla brīvprātīgajiem palīgiem, festivāla izrāžu veidotājiem un dalībniekiem, Latio, Valmieras Namsaimniekam, Burtnieku novada pašvaldībai, Valmieras Kultūras centram, Jaunā teātra institūtam, Dzērienu fabrikai, Valmieras stikla šķiedrai, Valpro, Valmieras jaunatnes centram "Vinda", Valmieras muzejam, Zemessardzes 22.kājnieku bataljonam Valmierā, Valmiermuižas staļļa darbiniekiem, ZAAO Eko laukuma darbiniekiem, visiem pārējiem labajiem cilvēkiem, kas palīdzēja morāli un praktiski, un, protams, FESTIVĀLA APMEKLĒTĀJIEM!

Valmieras vasaras teātra festivālam īpaši veidotā iestudējuma „Purva bridējs. Ciltskoks” idejas autora un īstenotāja, komponista Kristapa Pētersona veselības problēmu dēļ audiālās instalācijas pirmizrāde festivāla laikā 5. un 6.augustā nenotiks.

Festivāla direktors Reinis Suhanovs: „Īsi pirms festivāla sākuma saņemt šādas ziņas, protams, ir smagi, taču cilvēciski izprotam situāciju un sūtām labas veselības vēlējumus māksliniekam, kā arī gaidīsim Kristapa izveseļošanos, lai pēc iespējas drīzāk šo vērienīgo darbu ļautu piedzīvot skatītājiem”.

Tiem, kas festivālā plānoja apmeklēt izrādi „Purva bridējs. Ciltskoks”, ir iespēja atgriezt biļetes jebkurā „Biļešu paradīzes” kasē un saņemt atpakaļ par tām samaksāto naudu, savukārt par internetā iegādātajām biļetēm nauda tiks atmaksāta kontā. Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt uz Valmieras teātra kasi, tālrunis 64207335.

Apmeklētājiem, kuri piektdienas un sestdienas vakaru iecerējuši pavadīt Valmierā, pulksten 21:30 ir iespēja apmeklēt izrādi „Spēlēju, dancoju” Valmiermuižā,  pulksten 22:00 būs brīvdabas kino vakari Hanzas laukumā (piektdien „Lauku kāzas”, sestdien „Labā sirds”), bet pusnaktī Valmiermuižas klēts pagalmā būs mūzikas grupu koncerti (piektdien grupa „Tesa”, sestdien Jēkabs Nīmanis ar grupu „Mūsdienas”).

Svētdien, 7.augustā plkst.17 Valmieras vasaras teātra festivāla laikā Valmiermuižas alus darītavas klētī notiks Latvijas teātra profesionāļu diskusija par mūsdienu teātri, mākslas darbu interpretācijām un teātra valodu šodien.

Diskusiju rīko interneta žurnāls Satori, to vadīs publicists un rakstnieks Ilmārs Šlāpins, bet diskusijā piedalīsies Latvijas Jaunā teātra institūta vadītāja un festivāla Homo Novus direktore Gundega Laiviņa, teātra zinātniece Edīte Tišheizere, režisors Viesturs Meikšāns, kā arī viens no Valmieras vasaras teātra festivāla dalībniekiem, izrādes „Spēlēju, dancoju” režisors Mārtiņš Eihe.

„Vai klasisku un zināmu mākslas darbu pārtulkošana jaunā mākslas valodā ir raksturīga laikmetīgajam teātrim? Kāds ir tradicionālā teātra potenciāls mūsdienās? Vai multimediālisms mūsdienu teātrī joprojām ir aktuāls?,” pāris no sarunas tematiem ieskicē tās veidotāji.

Diskusija būs publiska, un uz to aicināti arī visi interesenti. Ieeja bez maksas.

Šonedēļ, no 5. līdz 7. augustam kultūras gardēži aicināti uz Valmieru, kur norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls – skatuves mākslas notikums pilsētvidē ar jaunradītu teātra iestudējumu pirmizrādēm, brīvdabas kino un mūzikas vakariem, kā arī īpašu programmu bērniem un jauniešiem.

Festivālu piektdien Valmieras vecpilsētā aiz muzeja atklās Igaunijas projektu teātris Kell Kümme ar R.Blaumaņa laikabiedra A. Strindberga lugu „Jūlijas jaunkundze”, vecajā bānīša depo varēs noskatīties modes mākslinieku MAREUNROL’S, mūziķa Shipsea un režisora Elmāra Seņkova versiju par R.Blaumaņa balādi „Tālavas taurētājs”, Sajūtu parka pļavā pie Gaujas komponists Kristaps Pētersons veidos audiālu instalāciju koncerta formā – R.Blaumaņa "Purva bridējs", bet režisors Mārtiņš Eihe kopā ar grupu „Iļģi” senā muižas kompleksa laidarā Valmiermuižā piedāvās Raiņa „Spēlēju, dancoju”.

Teātra izrāžu programmu papildinās iestudējumi bērniem un jauniešiem „Nāc laukā!” un „Supsupsukas”, kas sestdien un svētdien norisināsies Valmieras daudzdzīvokļu namu pagalmos G.Apiņa un L.Laicena ielā, kā arī skeitparkā. Paralēli teātra izrādēm ik vakaru notiks kino un mūzikas vakari – sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF) Hanzas laukumā pēc saulrieta varēs noskatīties Ziemeļvalstu kino pērles: piektdien - islandiešu komēdiju „Lauku kāzas”, sestdien - Parīzē dzimušā islandiešu režisora Dagura Kari filmu „Labā sirds” un svētdien - norvēģu drāmu „Ne sava dabā”, kuras režisori ir Ūle Jēvers un Marte Volde. Valmiermuižas klēts pagalmā, savukārt, katru festivāla dienu pusnaktī noslēgs dažādu mūziķu koncerti: piektdien uzstāsies grupa „Tesa”, sestdien - Jēkabs Nīmanis ar grupu „Mūsdienas”, bet svētdienas pēcpusdienā muzicēs Anete Kozlovska, un festivāla noslēgumā pēc izrādes „Spēlēju, dancoju” klēts pagalmā būs danči ar grupu „Iļģi”. Gan bērnu un jauniešu izrādes, gan kino un mūzikas vakari būs pieejami bez maksas.

Festivāla laikā Hanzas laukumā darbosies Informācijas centrs, kurā apmeklētāji varēs saņemt festivāla programmu, norises vietu karti un informāciju par festivāla norisi. Piektdien Informācijas centrs būs atvērts no pulksten 16 līdz 22, bet sestdien un svētdien no 11 – 22. Apmeklētāju ērtībai vakaros pēc izrādes „Tālavas taurētājs” piektdien, sestdien un svētdien uz pilsētas centru (brīvdabas kino), Sajūtu parku ("Purva bridējs. Ciltskoks") un Valmiermuižu ("Spēlēju, dancoju") kursēs īpašais festivāla autobuss. Tajā varēs braukt bez maksas, uzrādot ieejas biļeti uz jebkuru no izrādēm. Lai novērtētu un iejustos festivāla norises vietu atmosfērā, uz izrādēm, kino un mūzikas vakariem skatītāji aicināti laicīgi – vismaz stundu agrāk. Valmiermuižas laidarā, Sajūtu parka pļavā, vecajā bānīša depo, Hanzas laukumā un Valmiermuižas Alus dārzā būs atvērts Valmiermuižas Latvijas garšu bārs, kur varēs veldzēties arī ar jauno, īpaši festivālam radīto alu.

Biļešu skaits uz teātra izrādēm ir ierobežots. Biļetes pieejamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv . Plašāka informācija un festivāla programma www.valmierasfestivals.lv

 

Foto - no grupas "TESA" arhīva

Valmieras vasaras teātra festivālā, kas norisināsies tieši pēc mēneša no 5. līdz 7.augustam, teātra izrāžu un kino piedāvājumu ik dienu noslēgs mūzikas vakari Valmiermuižas Alus dārzā. Tajos apmeklētājiem būs iespēja baudīt alternatīvās mūzikas programmu, ko caurstrāvos drosmīga pieeja tradīcijai un meklējumiem mūsdienās, sākot ar akadēmisko deju mūziku un beidzot ar alternatīvo roku. Mūzikas programma, tāpat kā kino, bērnu un jauniešu programma, festivālā būs pieejama bez maksas.

Piektdien, 5.augustā, tieši pusnaktī par Valmiermuižas klēts pagalma saimniekiem kļūs grupa „TESA”. Pirms 11 gadiem dibinātā pašmāju mūziķu apvienība, kas plaši zināma alternatīvās mūzikas cienītāju vidū, lielākoties koncertē ārpus Latvijas robežām – Eiropā un Krievijā, tādēļ vēl jo gaidītāka būs grupas uzstāšanās pašu mājās. „Mums būs prieks uzspēlēt Valmieras vasaras teātra festivālā, īpaši tāpēc, ka mēs visi profesionālā ziņā esam diezgan saistīti ar teātri. Uzspēlēsim kaut ko smagāku un skaļāku nekā ierasts, un ceram, ka daudziem tas būs arī jaunatklājums," saka viens no grupas mūziķiem Dāvis Burmeisters.  

Sestdien, 6.augustā, festivāla otro dienu 24:00 noslēgs grupa „MŪSDIENAS”. Tāpat kā par festivāla teātra izrādēm, arī par šiem izpildītājiem var teikt - jauniestudējums. Grupas līderis Jēkabs Nīmanis: „Mēs eksistējam tikai tajā brīdī, kad esam uz skatuves. Mums nav pagātnes un nākotnes, mēs izvairamies no atsaucēm. Tas viss izklausīsies diezgan ritmiski, dejojami un, cerams, iekustinās arī festivāla apmeklētājus”.

Svētdien, 7.augustā, Valmiermuižas Alus dārzā notiks divi muzikāli pasākumi. Pulksten 16:00 dziesmas ar Čaka vārdiem, kas pirms vairākiem gadiem tapa izrādei „Egoisti” Valmieras teātrī, kopā ar domubiedriem izpildīs mūzikas autore ANETE KOZLOVSKA. Savukārt, festivāla noslēgumā pēc Valmiermuižas staļļa pagalmā notiekošās izrādes „Spēlēju, dancoju” visi apmeklētāji tiks gaidīti Valmiermuižas Alus dārzā, kur pulksten 24:00 notiks danči ar grupu „IĻĢI”.

Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Trīs dienās brīvā dabā un pilsētvidē – īpaši festivālam radītas izrādes, programma bērniem un jauniešiem, brīvdabas kino, kā arī mūzikas programma. Apmeklētāju ērtībai, daļa notikumu būs pieejami bez maksas. Informācija un festivāla programma www.valmierasfestivals.lv

 

Foto - Iveta Vaivode

Valmieras vasaras teātra festivāls, kas norisināsies no 5. līdz 7. augustam brīvā dabā un pilsētvidē Valmierā, piedāvājot skatītājiem plašu teātra, kino un mūzikas programmu, izsludina modeļu pieteikšanos dalībai iestudējumā “Tālavas taurētājs”, ko veido modes mākslinieki MAREUNROL’S un mūziķis SHIPSEA sadarbībā ar režisoru Elmāru SEŅKOVU.

Dalībai iestudējumā tiek meklēti modeļi (sievietes un vīrieši) vecumā no 16 līdz 40 gadiem. Pieteikumā nepieciešams norādīt vecumu, kājas izmēru, auguma garumu (vīriešiem, sākot no 1.82m un sievietēm, sākot no 1.75m), kā arī pievienot divas fotogrāfijas (portrets un pilnā augumā, attēli var būt fotografēti gan ar telefonu, gan foto kameru). Pieteikumus lūgums sūtīt līdz 10.jūlijam uz e-pastu festivals@valmiera.lv.

Festivāla trīs dienās mākslinieku piedāvāto versiju par Rūdolfa Blaumaņa balādi „Tālavas taurētājs” apmeklētāji varēs noskatīties Valmieras vēsturiskajā dzelzceļa depo Dzelzceļa ielā 5, kas ikdienā plašāk zināma kā ZAAO Eko laukuma teritorija iepretim bijušajam Valmieras gaļas kombinātam. "Tālavas taurētājs" būs vizuāls kostīmu un skaņas uzvedums - stāsts par cilvēka bailēm no drosmīgas rīcības un par drosmi to atzīt, par tautas kopumu un tā izšķīšanu izšķirīgos mirkļos, par katra cilvēka pašapziņu un kolektīvo zemapziņu. Tas būs cieņas apliecinājums drosmīgiem cilvēkiem, kuri top par tautas kodolu un ved līdzi pārējos. 

Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Biļetes un informācija pieejama www.valmierasfestivals.lv

 

Valmieras vasaras teātra festivālā, kas šovasar notiks no 5. līdz 7. augustam un kura ietvaros Latvijā un ārvalstīs atzīti teātra profesionaļi sadarbībā ar mūziķiem un citiem māksliniekiem veido izrādes īpaši festivālam, paredzēta arī brīvdabas kino programma. Tā tapusi sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF), un tajā apvienots abiem festivāliem kopīgs virziens – kultūru tilta pētniecība un veidošanās starp Latviju un Ziemeļvalstīm. Programmas pamatā – jau pagājušajā gadā Riga IFF iedibinātā koncepcija „Nordic Highlights”, kuru pilnbriedā Latvijas skatītāji pieredzēs oktobrī (Riga IFF notiks no 13. līdz 23. oktobrim).

Valmierā programmas filmu seansi paredzēti ik vakaru pēc saulrieta, un programmu veido trīs Ziemeļvalstu kino pērles, kuras konceptuāli papildina izrāžu galveno fokusu – latviešu dramaturģijas klasiķa Rūdolfa Blaumaņa interpretāciju mūsdienu acīm, raupjās sadzīves ainās meklējot cilvēcisko būtību. Skatīties filmas aicināti visi valmierieši un pilsētas viesi, brīvdabas kinoteātris būs pieejams bez maksas Hanzas laukumā iepretim Valmieras teātrim. Ik vakaru filmu seansi sāksies plkst. 22.

Riga IFF „Nordic Highlights” Brīvdabas kinoteātra programma:

Piektdienas vakarā, 5. augustā – islandiešu komēdija “Lauku kāzas” (Sveitabrúðkaup, 2008).

Talantīgās montāžas režisores Valdisas Oskarsdotiras, kura savu roku pielikusi arī filmu „Nožēlojamie” (Les Misérables, 1998) un „Mūžīgā prāta gaišais starojums” (Eternal Sunshine of the Spotless Mind, 2004) tapšanā, par pēdējo no kurām viņa saņēmusi arī Britu Kinoakadēmijas balvu par montāžu, debija režijā. Tās centrā ir jauns pāris, kuri savas kāzas nolēmuši svinēt mazā lauku baznīciņā, kas atrodas vien stundas braucienā no Reikjavīkas. Sapulcējušies divos autobusos, viesi dodas ceļā, taču vienīgais, kurš zina ceļu, ir līgavainis, kurš, kā izrādās, sirgst ar klaustrofobiju un devis norādījumus, lai apbrauktu kalnu tuneli... Aizkustinošā un jautrā „road movie” atklāj islandiešu kolorīto dabu, un, kā zināms, spēja pasmieties par sevi ir attīstītas sabiedrības tikums.

 

Sestdienas vakarā, 6. augustā – Parīzē dzimušā islandiešu režisora Dagura Kari filma angļu valodā „Labā sirds” (The Good Heart, 2009), kurā galvenās lomas atveido amerikāņu aktieris Pols Dano un skots Braiens Kokss. Kari, kurš kļuva atpazīstams ar filmu „Albīns Noa” (Nói albinói, 2003), pārstāv Islandes savdabīgāko un daudzsološāko režisori trijotni. „Labā sirds” ir sava veida eksperiments, kuru Kari uzņēmis Ņujorkā, nezaudējot ne nieka no ziemeļnieciskās narācijas rokraksta.

Lūkasam ir 25, viņš ir bezpajumtnieks, kurš par mājām sauc kasti zem Bruklinas tilta. Zaudējis ticību jebkādai eksistencei, pēc neveiksmīga pašnāvības mēģinājuma viņš nonāk slimnīcā, kur sastop īgnu bāra saimnieku Žaku, kurš tur atgūstas pēc jau piektās pārciestās sirdslēkmes. Kinofestivālu mīlētā Dagura filma bija iekļauta Dovilas programmā, tā apbalvota Gēteborgā un arī saņēmusi vairākas Edda balvas – islandiešu ekvivalentu Oskaram.

Svētdienas vakarā, 7. augustā – viena no pērnā gada Riga IFF Konkursa programmas filmām – „Ne savā dabā” (Mot naturen, 2014), kuras autori ir divi norvēģu režisori Ūle Jēvers un Marte Volde.

Martins, zēniska izskata trīsdesmitgadnieks, dodas nedēļas nogales skrējienā kalnos, taču pat tik tāls ceļš nespēj no viņa galvas izsviest nomācošās domas par attiecībām ģimenē, apnikumu darbā un vispārēju atsvešinātības sajūtu, gluži otrādi – šī trauksme ik brīdi kļūst intensīvāka. Izrādīta Edinburgā un ieguvusi īpašo balvu Berlīnes kinofestivālā, filma ir Jēversa personīgs stāsts, viņš ir ne vien režisors, bet arī galvenās lomas atveidotājs un scenārija autors.

Bildes no programmas filmām un citi resursi medijiem pieejami media.rigaiff.lv

„Nordic Highlights” Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros ir viens no Riga IFF satelītpasākumiem pirms festivāla kulminācijas – šogad festivāls notiks no 13. līdz 23. oktobrim Rīgā, kinoteātrī „Splendid Palace” ar papildu notikumiem kinoteātros „Kino Bize” un „K.Suns”. Festivāla struktūru šogad veido astoņas filmu programmas, kurās būs skatāmas Latvijas, Eiropas un pasaules jaunākās filmas, retrospekcijas skate, kā arī notiks dažādi izglītojoši un izklaidējoši pasākumi pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, kino un kultūras nozaru profesionāļiem

Valmieras vasaras teātra festivāls izsludina pieteikšanos brīvprātīgo darbam festivāla laikā. Darbs plānots no 4. līdz 7.augustam dažādās vietās pilsētvidē, kur norisināsies festivāla izrādes.

Palīgi festivāla ietvaros būs nepieciešami dažādās jomās – tehniskais darbs skatuves un sēdvietu ierīkošanā, skatītāju informēšanā, pie biļešu kontroles, sēdvietu ierādīšanas u.c. Pieteikumus gaidām no abu dzimumu pārstāvjiem, sākot no 18 gadu vecuma.

Esot festivāla komandā, iespēja iegūt vērtīgu pieredzi, kā notiek publisku pasākumu orgnizēšana, būt par daļu no tā, kā arī, protams, noskatīties festivāla izrādes bez maksas!

Pieteikumus un īsu aprakstu par sevi aicinām sūtīt uz festivals@valmiera.lv līdz 20.jūnijam! Ar brīvprātīgo darbu veicējiem sazināsimies personīgi!

Valmieras vasaras teātra festivāls, kas norisināsies šovasar no 5. līdz 7. augustam dažādās vietās pilsētvidē un brīvā dabā, paralēli teātra izrādēm pieaugušajiem piedāvās arī īpašu programmu bērniem un jauniešiem. Daudzdzīvokļu namu pagalmos, bērniem līdzdarbojoties, taps muzikāla izrāde „Nāc laukā!”, savukārt Valmieras skeitparkā jaunie skatuves mākslinieki izrādē „Supsupsukas” uz mākslu paskatīsies no citas puses - ar tādu cilvēku acīm, kas nekad nav bijuši teātrī, kuri meklē un atrod savu vietu dzīvē, kuri provocē un grib tikt sadzirdēti. Bērnu un jauniešu programma festivālā būs bez maksas.

Bērnu programmā „Nāc laukā!” jaunākās paaudzes skatītāji Valmieras daudzdzīvokļu namu pagalmos blakus rotaļu laukiem un smilškastēm kopā ar teātra māksliniekiem varēs iepazīt un sekot līdzi tam, kā top teātra brīnums – izrāde. „Tā stāstīs par dzīvi pagalmā pirms interneta, un par dzīvi pagalmā šodien. Par nedarbiem un cēlsirdību, par kautiņiem un pirmo mīlestību. Tā būs muzikāla izrāde par bērniem, un taps bērniem līdzdarbojoties tieši turpat pagalmā,” stāsta viens no izrādes veidotājiem, aktieris un režisors Kārlis Krūmiņš. Sestdien, 6. augustā, plkst.12:00 „Nāc laukā!” būs Linarda Laicena ielas 9 rotaļu laukumā, savukārt svētdien, 7. augustā, plkst.12:00 – Georga Apiņa ielas 22 pagalmā.

6. un 7. augustā plkst.14:00 festivāla ietvaros Valmieras skeitparkā notiks izrāde jauniešiem „Supsupsukas”, ko veido jaunās paaudzes skatuves mākslinieki – režisors Jurijs Djakonovs, aktieri Ance Kukule, Klāvs Mellis un Uldis Sniķers. „Šī ir izrāde-performance, kurā mēģināsim skatītājiem visu atņemt, kaut ko dot un atkal atņemt. Tas ir tests spējai pieņemt. Pieņemt, ka mēs visi esam cilvēki. Ar savām bailēm, cerībām, ilūzijām, izpratni par mākslu un sāpēm. Dzīvi. Izrādes personāži nekad nav bijuši teātrī, nekad nav lasījuši Raini un nezina, kas ir Māra Ķimele, Elmārs Seņkovs, Oļģerts Kroders, Silvija Radzobe vai Lilija Dzene. Bet arī viņi grib runāt. Arī viņi grib atrast veidu, kā atdzīvināties, kā izārstēt sāpes sev un citiem. Mēs vēlamies izprast, kā ir būt fanātiķiem, kā ir spridzināt. Jo dziļāk tu krīti, jo augstāk tu celsies. Free Pussy Riot!”, izrādes ieceri ieskicē tās veidotāji.

Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Informācija un festivāla programma pieejama www.valmierasfestivals.lv

Valmieras vasaras teātra festivāls šovasar piedāvās spilgtas Rūdolfa Blaumaņa un viņa laikabiedru darbu skatuves versijas, kas top īpaši festivālam – režisors Mārtiņš Eihe kopā ar grupu „Iļģi” senā muižas kompleksa laidarā Valmiermuižā uzvedīs Raiņa „Spēlēju, dancoju”, Gaujmalā pie Stāvajiem krastiem komponists Kristaps Pētersons veidos audiālu instalāciju koncerta formā – R.Blaumaņa "Purva bridējs", bet vecajā Valmieras dzelzceļa depo varēs noskatīties modes mākslinieku MAREUNROL’S un mūziķa Shipsea versiju par R.Blaumaņa balādi „Tālavas taurētājs”. Savukārt starptautiskās sadarbības ietvaros Valmieras vecpilsētā R.Blaumaņa laikabiedra Augusta Strindberga lugu „Jūlijas jaunkundze” piedāvās projektu teātris „MTÜ Kell Kümme theatre” no Igaunijas. Festivāls norisināsies no 5. līdz 7. augustam. Biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs.

 

Festivālu atklās Igaunijas eksperimentālais projektu teātris  „MTÜ Kell Kümme theatre” ar R.Blaumaņa laikabiedra, cilvēka tumšāko kaislību pētnieka, zviedru dramaturga  A. Strindberga „Jūlijas jaunkundzi”. Valmieras teātra skatītājiem šis darbs ir pazīstams pēc augsti novērtētā V.Nastavševa iestudējuma Apaļajā zālē. Igaunijā izrāde atzīta par augstākā un profesionālākā  līmeņa Vasaras teātra izrādi - tā tiek spēlēta jau 3 gadus, iegūstot nedalītu atzinību teātra profesionāļu vērtējumā – Jūlijas jaunkundzes lomas atveidotāja Kersti Heinlo par šo lomu saņēmusi Igaunijas Teātra balvu “Estonian Theatre Awards” nominācijā Gada aktrise 2014.gadā. Izrādei tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Gaujmalā pie Stāvajiem krastiem būs iespēja pieredzēt unikālu skaņas izrādi, ko pēc R.Blaumaņa noveles „Purva bridējs” motīviem veido komponists Kristaps Pētersons. Tās pamatā būs  elektroakustisks skaņdarbs, kura centrā atradīsies cilvēku balsis no solo līdz korim visdažādākajās niansēs, savukārt izrādes perifēriju veidos vides trokšņi. Audiālā iestudējuma tapšanā piedalās Nacionālās operas solisti, aktieri no Jaunā Rīgas un  Valmieras teātra.

Valmieras vēsturisko dzelzceļa depo apdzīvos modes mākslinieki MAREUNROL’S un mūziķis Shipsea, kuri veido versiju par R.Blaumaņa balādi „Tālavas taurētājs”. Radošajai komandai pievienojies aktieris Gundars Āboliņš (Minhenes teātris „Kammerspiele”) un skaņu režisors Gatis Zaķis. "Tālavas taurētājs" būs vizuāls kostīmu un skaņas uzvedums - stāsts par cilvēka bailēm no drosmīgas rīcības un par drosmi to atzīt, par tautas kopumu un tā izšķīšanu izšķirīgos mirkļos, par katra cilvēka pašapziņu un kolektīvo zemapziņu. Tas būs cieņas apliecinājums drosmīgiem cilvēkiem, kuri top par tautas kodolu un ved līdzi pārējos. 

Raiņa „Spēlēju, dancoju” – festivāla vērienīgākais notikums, mūzikas un dejas piesātināts uzvedums  –  būs Valmiermuižas laidara pagalmā ar skatītāju tribīnēm vismaz 500 viesiem. Uz sengrieķu mītiem balstītais stāsts par Spēlmani, kurš nokāpj pazemē, lai glābtu mīļoto, ir viena no simboliskākajām un mūsu latviskās identitātes kodiem bagātākajām Raiņa lugām. Izrādi veido režisors Mārtiņš Eihe kopā ar postfolkloras un folkroka grupu „Iļģi”, radošajā komandā Valmieras teātra aktieri, horeogrāfs Krišjānis Sants, scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, vokālā pedagoģe Zane Šmite un gaismu mākslinieks Ivars Tilčiks.

Festivālu papildinās īpaša programma bērniem un jauniešiem, bet papildus teātra izrādēm trīs dienās tiks izvērsta paralēlā – mūzikas un kino – programma, radot bagātīgus skatuves mākslas svētkus Valmierā. Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Biļetes uz galvenās programmas izrādēm jau pieejamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs, Valmieras teātrī, kā arī internetā www.valmierasfestivals.lv, www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv

No 5. līdz 7. augustam kultūras gardēži aicināti uz Valmieru, kur norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls – plaša mēroga skatuves mākslas notikums pilsētvidē. Atšķirībā no biežāk izplatītās prakses festivālos rādīt teātru repertuāros esošus darbus, Valmieras festivāla programmas pamatā būs īpaši tam radītas izrādes, ko veidos nacionālā un starptautiskā mērogā zināmi profesionāļi. Papildus teātra izrādēm trīs dienās tiks izvērsta paralēlā – mūzikas un kino – programma, radot bagātīgus skatuves mākslas svētkus. Biļešu pārdošana un festivāla izrādes tiks izsludinātas aprīlī.

Festivāla būtiskākā iezīme būs jaunrade un Valmieras kā rūpnieciskas un vienlaikus radošas pilsētas potenciāla paplašināšana – izrādes norisināsies dažādās neierastās vietās Valmierā, atklājot to no dažādiem, līdz šim neierastiem skatupunktiem. Iestudējumu veidotāju vidū ir tādi nozares profesionāļi kā režisori Mārtiņš Eihe, mūziķis Jānis Šipkēvics, grupa „Iļģi”, modes mākslinieki MAREUNROL’S, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, komponists Kristaps Pētersons, horeogrāfs Krišjānis Sants, scenogrāfs Kristians Brekte un citi.

Festivāla idejas realizācijā būtiska loma ir Rūdolfa Blaumaņa Teātra festivālam, kas Valmierā aizsākās 1999.gadā un notika reizi trīs gados, žūrijai izvērtējot labākos dažādu teātru repertuāros esošo Blaumaņa lugu iestudējumus. Attīstot šo tradīciju, top jauns un saturā citādāks starpdisciplinārs vasaras festivāls, kurš plānots reizi divos gados kā skatuves mākslas svētki un kura vizuālās identitātes vadmotīvs būs Blaumaņa baltais.

Ziemeļu koda meklējumi un apziņas veidošana caur dažādiem teātra žanriem, Blaumaņa, Raiņa, viņu laikabiedru, mūsdienu dramaturģijas darbiem pašmāju un viesmākslinieku izpildījumā, kā arī caur kino un mūzikas izteiksmes formām ir viens no būtiskākajiem uzdevumiem. Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Built with Berta.me