Valmieras festivāls

Fantāzija par brīvību MUŠAS

Kārļa Krūmiņa adaptācija Ž.P. Sartra lugai ar tādu pašu nosaukumu

Norises vieta – senais lopu laidars Valmiermuižā, Dzirnavu iela 15 (karte)

Radošā komanda: režisors Kārlis Krūmiņš, scenogrāfe Ieva Kauliņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe Eva Krūmiņa, aktieri Marija Linarte, Jānis Kronis, Kārlis Arnolds Avots, Jekaterina Frolova, Kaspars Dumburs, Vitālijs Jakovļevs, kā arī masu skatu dalībnieki 

Galvenais varonis pēc ilgiem projām būšanas gadiem atgriežas dzimtajā pilsētā, kuru pārņēmušas mušas. Pilsētā, no kuras ceļotāji izvairās kā no mēra, pilsētā, kur ilgus gadus ir valdījis tirāns. Viņš pilsētas iedzīvotājus ir garīgi paverdzinājis tik tālu, ka pilsētnieki ir samierinājušies ar sava valdītāja noziegumiem, pieņēmuši tos kā visas sabiedrības un arī sava dzīvesveida nenovēršamu sastāvdaļu.

Ž. P. Sartrs savā lugā iestājas pret varas centieniem diktēt cilvēkiem viņu dzīves veidu, pasaules uztveri un morāles kritērijus. Kārlis Krūmiņš veido lugas adaptāciju, kurā saglabājot lugas struktūru, viņš tomēr pamatīgi īsina un arī pārraksta to. "Lugas potenciāls ir brīnišķīgs, tomēr objektīvu iemeslu dēļ šī luga parasti tiek piesaukta filozofijas, ne teātra mākslas kontekstā. Es gribu to mainīt, es gribu atbrīvot lugas potenciālu ar reālu dramaturģisku darbību un virzību, ne imitāciju.", tā Kārlis Krūmiņš.  "Es gribu izveidot aizraujošu izrādi, kuras centrā būs konflikts par cilvēka tiesībām būt brīvam, un pienākumu, kas liek cīnīties par to." 

Auditorija: festivāla apmeklētāji

Ilgums: ~2:00h bez starpbrīža

Izrādes:

3.augustā plkst.21:30 / PIRKT BIĻETI /

4.augustā plkst.21:30 / PIRKT BIĻETI /

5.augustā plkst.21:30 / PIRKT BIĻETI /


Sadarbībā ar

  

Laikmetīgā opera NEZINĀMAIS NEZINĀMAIS

Pasaules pirmizrāde! 

Norises vieta – Purva iela 12A, C korpuss (angārs), Valmiera (karte)

Radošā komanda: komponists Oliver Christophe Leith /UK/, režija, telpa un librets Viesturs Meikšāns, režijas asistenti Roberts Dauburs, Henrijs Arājs, dramaturgs Kornelius Paede /DE/, kostīmi Anta Aizupe, video mākslinieks -8, video asistents Diāna Mikanova, skaņotājs Tālis Timrots, gaismotājs Rainers Kornhubers, stīgu kvartets JUNO, solisti Armands Siliņš, Jolanta Strikaite, Edgars Auniņš, aktieri Ilva Centere, Anta Aizupe

Tā ir refleksija par laiku, kurā mēs dzīvojam. Laiku, kad cilvēks ir kļuvis tik spējīgs, ka sāk ietekmēt planētas klimatu. Šis stāsts būs veidots kā cilvēku domas vai atmiņas, kas brīvi lēkā no viena notikuma uz citu. Te vienlīdz būtisks var būt personisks stāsts un zinātnisks atklājums, vai nesen redzēts seriāls un dabas katastrofa Antarktīdas ledājos.Šis ir oriģināldarbs, kurā piedalīsies Latvijas vadošie laikmetīgās operas solisti. 

Auditorija: festivāla apmeklētāji

Ilgums: ~ 1:30h

Izrādes:

3.augustā plkst. 19:00 / PIRKT BIĻETI /

4.augustā plkst. 18:00 / PIRKT BIĻETI

                            22:00 / PIRKT BIĻETI /

5.augustā plkst. 19:00 / PIRKT BIĻETI

Kopproducenti: Valmieras vasaras teātra festivāls, Latvijas Jaunā teātra institūts, alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī"


Sadarbībā ar

          

Mūzikas teātra izrāde PAVASARIS

Pēc F.Vēdekinda lugas “Pavasara atmoda” (1891) motīviem

Norises vieta – ražošanas biznesa loģistikas centrs “VALTECH”, Leona Paegles iela 47, agrākā Valmieras maizes kombināta teritorija, Valmiera (karte)

Radošā komanda: režisore Alicia Geugelin /DE/, teātra trupa KVADRIFRONS - aktieri Reinis Boters, Āris Matesovičs, Klāvs Mellis, Ance Strazda un dramaturgs Evarts Melnalksnis, kā arī Kārlis Tone (telpa), Inese Tone (tērpi), muzikālais vadītājs Jēkabs Nīmanis, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko 

Sevis meklējumi, ilgas un jauno dziņu raisītais mulsums, nebeidzamu mājasdarbu un kontroldarbu apnikums, strupceļš sarunās ar vecākiem, auguma pārvērtības, tuvošanās, divu ķermeņu magnētisms, pirmā pieredze, pašnāvība, kolonija, grūtniecība, nākotnes noslēpumainība un vilinājums.

Četrpadsmitgadnieku Melhiora, Morica un Vendlas sāpīgā pieaugšana un saskarsme ar liekulīgas sabiedrības normām ir skaudrs stāsts, kas savu griezīgumu nav zaudējis kopš tā sarakstīšanas 19. gs. beigās. Teātra trupa KVADRIFRONS kopā ar vācu režisori Alisju Goigelinu (Alicia Geugelin) iesaistīties sarunās ar lugas varoņiem un atcerēsies savu pieredzi, lai skaidrotu, ko šodien varam iesākt ar Franka Vēdekinda dumpiniecisko stāstu. Jaunie teātra mākslinieki radīs atvērtu telpu pētnieciskam procesam, ceļojumam, dažādu identitāšu meklējumiem, izmēģināšanai un pārvērtību virknei. Vienlaikus tas būs arī kādas pagrīdes mūzikas grupas koncerta mēģinājums.

Auditorija: visi, kas reiz bijuši un šobrīd ir pusaudži

Ilgums: ~1:30h

Izrādes:

3.augustā plkst. 20:00 / PIRKT BIĻETI /

4.augustā plkst. 15:00 / PIRKT BIĻETI /

                 plkst. 18:00 / PIRKT BIĻETI /

5.augustā plkst. 12:00 / PIRKT BIĻETI

                 plkst. 15:00 / PIRKT BIĻETI /

Sadarbībā ar

Stāsti par dzīvi mežā MEŽA MEITAS

Pēc Sanitas Reinsones grāmatas "Meža meitas"

Norises vieta – mežs pie upes, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, Valmiera (karte)

Radošā komanda: režisors Mārtiņš Eihe, dramatizējuma autore Laila Burāne, scenogrāfs Māris Ruskulis, kostīmu māksliniece Rūta Kuplā, gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis, lomās Dace Everss, Māra Mennika, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Baiba Valante, Zane Leimane, Lote Katrīna Cērpa

Bruņotā pretošanās padomju okupācijai bija vīriešu karš, tomēr tas bija arī pirmais karš, kurā dažāda vecuma Latvijas sievietes bija spiestas iesaistīties tieši.

Pēc Otrā pasaules kara jaunas lauku sievietes, skolnieces, meitenes un šo stāstu varones pārtapa par jaunajai padomju varai nevēlamām. Viņas bija spiestas meklēt patvērumu mežā, lai izvairītos no okupācijas varas iestāžu aresta un represijām. Pirms došanās mežā viņas palīdzēja nacionālajiem partizāniem, kuru vidū bija viņu vīri, brāļi, tēvi, draugi un kaimiņi. Mežs kļuva par politisku jēdzienu, nepakļaušanās un pagrīdes metaforu. Mežs nav apmešanās un slēpšanās vieta vien – saiknes ar mežu, kas rezonē cauri meža meitu stāstiem, ir emocionālu, mītisku un simbolisku nozīmju piepildīts. Tie ir stāsti par dzīvi, attiecībām, uzticēšanos un nodevību, par ģimeni un bērniem, par sāpēm, zaudējumu un šķiršanos, par salauztiem sapņiem un spēku dzīvot.

Valmieras drāmas teātra izrāde festivālā pārceļas no bunkura uz mežu.

Auditorija: festivāla apmeklētāji

Ilgums: 1:20h

Izrādes:

3.augustā plkst. 22:00 / PIRKT BIĻETI /

4.augustā plkst. 22:00 / PIRKT BIĻETI /

MokuMentāla teātra izrāde INUAKI REPTILIS MANĪ

Pēc Havas Ariānas grāmatas

Norises vieta: neesošs psihoterapeita kabinets Meža ielā 7, ieeja no stāvlaukuma puses, Valmiera (karte)

Radošā komanda – režisore Inga Tropa, scenogrāfe Pamela Butāne, komponists Jānis Strapcāns, aktieri Inga Alsiņa-Lasmane, Maija Arvena

Izrāde stāstīs par pieredzējušu psihoterapeiti, kura savā darbā satiek jaunu meiteni, kura apgalvo, ka nav šīs Zemes cilvēks, bet nāk no planētas Inua. Seko terapijas kurss, kuras laikā ārstes pasaules izpratne transformējas.  Iespējams, ka šīs sarunas ir daudz nepieciešamākas viņai pašai. Lai "atmostos" no sava prāta konstrukcijām un barjerām, komforta un baiļu slazdiem. Lai atkal varētu atgriezties pie būtiskā - savas dzīvi un brīvi skanošās sirdsbalss. Režisore Inga Tropa: “Mani interesē dažādie skatupunkti un trauslās robežas, kur paralēlas pasaules satiekas un kā tās sāk ietekmēt, veidot un mainīt satikušos cilvēkus un vidi viņiem apkārt. Ideālā variantā vēlos nojaukt prāta robežas par vienu vienīgu patiesību.” Darbs iecerēts reizē kā sava veida detektīvs, tai pat laikā arī mazliet ironisks.

* MokuMentālais ir kā atsauce uz Dokumentālo izrāžu žanru, taču te svarīgi, lai vismaz viens fakts ir reāls, bet pārējais var būt vistīrākā mākslinieku izdoma.

Auditorija: sākot no 18 gadu vecuma

Ilgums: līdz 2:00h

Izrādes:

3.augustā plkst. 19:00 / PIRKT BIĻETI /

4.augustā plkst. 15:00 / PIRKT BIĻETI /

                            19:00 / PIRKT BIĻETI /

5.augustā plkst. 15:00 / PIRKT BIĻETI /

                            19:00 / PIRKT BIĻETI /

Sadarbībā ar

 

Studentu šķūnis DOKUMENTĀLI STĀSTI

Norises vieta -  Valmieras muzeja garšaugu dārzs, Pilskalna iela 2, Valmiera (karte)

Radošā komanda: pedagogs Elmārs Seņkovs, Latvijas Kultūras akadēmijas 3.aktieru kursa studenti, dramatiskā teātra 1. kursa režisori un LKA aktieru kursa absolventi: Sandija Dovgāne, Una Eglīte, Agris Krapivņickis, Matīss Millers, Matīss Budovskis, Rihards Zelezņevs, Mārtiņš Gailis, Elizabete Skrastiņa, Ilze Bloka, Henrijs Arājs, Igors Šelegovskis, Niklāvs Kurpnieks

Mācību procesa ietvaros topošajiem aktieriem un režisoriem tika dots uzdevums atrast kādu sev interesantu, nepazīstamu cilvēku, vēlams tādā pašā vecuma kategorijā, un novērot. Vārds „novērot” nozīmē ne tikai pārņemt konkrētā cilvēka gaitu un ārējo izskatu, bet arī runas veidu, kustību valodu, manieres, domāšanu. Ar to vēl uzdevums nebeidzās, aktieriem un režisoriem nācās uzminēt konkrētā cilvēka apslēptās domas un to, ko viņš domā patiesībā, arī ja melo. Beigu beigās vissvarīgākais ir runāt par kādu tēmu caur šī cilvēka prizmu – tātad kļūt par citu.
Skatoties šos monologus publikai būs iespēja iepazīt 12 dažādus jauniešus un viņu stāstus – smieklīgus, nedaudz baisus, mīļus un pat varbūt arī traģiskus, tieši tādus, kāda ir arī pati dzīve. Tie ir reāli personāži, satikti ballītēs, skolās, paglamos un pieturās.

Auditorija: sākot no 14 gadu vecuma

Ilgums: 1:30 – 2:00 h

Izrādes:

3.augustā plkst.18:00 / PIRKT BIĻETI /

4.augustā plkst.20:00 / PIRKT BIĻETI /

Sadarbībā ar

Teātris tukšā baseinā KUR PAZUDIS VIKTORS SAPROPELIS?

Norises vieta – Peldbaseins, Zvaigžņu iela 4, ieeja no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas pagalma (karte)

Radošā komanda – režisore Paula Pļavniece, dramaturģe Justīne Kļava, scenogrāfe Marija Rozīte-Vītola, aktieri Aleksejs Geiko un Uldis Sniķers

Pamestā peldbaseinā satiekas Dzintars un Kaspars, lai kopā ar skatītājiem mestos kāda mītiska viszinoša radījuma Viktora Sapropeļa meklējumos, jo tieši viņš palīdzēšot rast atbildes uz vissvarīgākajiem jautājumiem - kāpēc Sniegbaltītei ir melni mati, kāpēc es neredzu savas acis, kāpēc man ir pieci gadi, kā tas ir, kad uznācis nogurums, kas ir kofeīns un kur atrodas tā maģiskā vieta ar nosaukumu „vēlāk”.

Auditorija: sākumskolas bērni un viņu vecāki

Ilgums: ~0:50h

Izrādes:

3.augustā plkst. 19:00 / PIRKT BIĻETI /

4.augustā plkst. 13:00 / PIRKT BIĻETI /

                            16:00 / PIRKT BIĻETI /

5.augustā plkst. 13:00 / PIRKT BIĻETI /

                            16:00 / PIRKT BIĻETI /

Sadarbībā ar

Radošās darbnīcas un izrāžu sērija bērniem NEZVĒRS

Norises vieta – koncertzāle VALMIERA, Leona Paegles iela 10, Valmiera (karte)

Radošā komanda: Lone Twin /UK/

Mērojis tālu ceļu no kādas mežonīgas vietas, Nezvērs ierodas Valmierā. Cilvēki šo neparasto radījumu jau ir redzējuši daudzās pasaules pilsētās. Daži ir to satikuši naktī, citi – autobusā gaišā dienas laikā. Kāds zēns stāsta, ka tas ēdot kurpes. Viens gan ir skaidrs – neviens nezina, kas tas ir. Trīs festivāla dienas Nezvērs būs Valmierā, lai kopā ar bērniem aizdomas un bailes no nezināmā pamazām pārvērstu draudzībā. Nezvērs parādīsies un pazudīs no pilsētas pavisam negaidītās vietās un neparedzamā laikā. Turiet acis un ausis atvērtas un lai jums izdodas viņu satikt!

„Nezvērs” ir piedzīvojums bērniem – radošo darbnīcu un izrāžu sērija, kuras laikā bērni rada Nezvēru - tā izskatu, dzīvesstāstu, raksturu un sapņus, un ved pastaigā pa Valmieru, lai iepazīstinātu ar savu pasauli, pilsētu un pieaugušajiem.

Darbnīcu un izrāžu sērija "Nezvērs" ir daļa no Latvijas Jaunā teātra institūta projekta bērniem un jauniešiem "Iztēlojies 2068. gadu!"


Auditorija: 6 – 10 gadus veci bērni

Svarīgi: Iepriekšēja bērnu reģistrēšanās katrai darbnīcai noslēgusies! Brīvu vietu nav.

Izrādes:

3.augustā plkst.11:00, 14:00, 17:00

4.augustā plkst.11:00, 14:00, 17:00

5.augustā plkst.11:00, 14:00, 17:00

Producents: Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu

Atbalsta
           

Studentu šķūnis LATVIEŠU TAUTAS PASAKU VIRTENE

Norises vieta – Valmieras muzeja garšaugu dārzs, Pilskalna iela 2, Valmiera (karte)

Radošā komanda: režisore un Latvijas Kultūras akadēmijas dramatiskā teātra 1. kursa vadītāja Māra Ķimele, režijas studenti Elīza Dombrovska, Anna Klišāne, Beatrise Zaķe, Sabīne Ozoliņa, Ilze Bloka, Endīne Bērziņa, Mārtiņš Gūtmanis, Henrijs Arājs, Andris Zeļonka, Jurģis Lūsis, Roberts Dauburs

Reiz sen senos laikos dzīve bija pavisam citāda kā tagad. Pa zemes virsu staigāja Dievs, Velns un Nāve, valstis pārvaldīja pasaku mīļotāji - ķēniņi un arī kaķi, un peles dzīvoja draudzīgi. Līdz mūsu dienām nu vairs palikuši tikai stāsti par to, kā bija kādreiz. Tapēc jaunie režisori aicina lielus un mazus piedzīvot kopēju pasaku pasaules brīnumu.

Auditorija: ģimenes, bērni (4 )

Ilgums: ~ 1:00h

Izrādes:

4.augustā plkst.11:00 / PIRKT BIĻETI /

5.augustā plkst.11:00 / PIRKT BIĻETI /

Sadarbībā ar

Muzikāls ceļojums ar būvniecības spēkratu iesaisti un paraugdemonstrējumiem TRAKTOPERA

Norises vieta – pļava pie Valmieras dzīvnieku patversmes Mālu ielā 5/7, Valmiera (karte)

Radošā komanda: dramaturgs un režisors Andris Kalnozols, scenogrāfs Andris Eglītis, horeogrāfe Katrīna Albuže, komponists un skaņu režisors Toms Auniņš, solisti Rūdolfs Apse, Matīss Budovskis, Rihards Zelezņevs, SIA “Ciedra” forvardera Deep Forester operators, SIA “Valmieras Namsaimnieks” spēkratu vadītāji Ritvars Puķītis, Guntars Meņķis, Andris Skrastiņš, Rainers - Valts Apsītis

Asprātīga un muzikāla izklaide visai ģimenei, kas būs kā ceļojums projektā – vienas celtnes tapšanas procesā, sākot no pasūtītāja ieceres, caur arhitekta vīziju, līdz ēkas pamatiem. Vairāk kā mūzikls un mazāk kā opera šis notikums ļaus skatītājiem caur teātra izteiksmes līdzekļiem būt klāt celtniecības procesam, redzēt tehnikas iespējas, sekot līdzi aizraujošam stāstam un klausīties dziesmas, kas raksturo celtniecības procesu un ar to saistītos izaicinājumus.

Auditorija: ģimenes, bērni, celtnieki un mūzikas profesionāļi

Ilgums: ~0:50h

Izrādes:

3.augustā plkst.17:00 / PIRKT BIĻETI /

4.augustā plkst.14:00 / PIRKT BIĻETI /

                           17:00 / PIRKT BIĻETI /

5.augustā plkst.13:00 / PIRKT BIĻETI /

                           16:00 / PIRKT BIĻETI /

Sadarbībā ar
      

FESTIVĀLA CENTRS Hanzas laukumā

Festivāla centrs Hanzas laukumā piedāvās dažādas aktivitātes ne tikai izrāžu apmeklētājiem, bet visiem valmieriešiem un pilsētas viesiem visās festivāla dienās. 

2 AUGUSTS
22:00 Iesildamies festivālam! RIGA IFF BRĪVDABAS KINO

Īsfilma Penelope, rež. Heta Jālinoja / 4'20” / Somija

Dokumentālā filma Kaisas apburtais mežs (Kuun metsän Kaisa), rež. Katja Gaurilova / 88' / Somija

3 AUGUSTS
16:00 FESTIVĀLA ATKLĀŠANA ar ugunskura iedegšanu, Goda saimnieku godināšanu un grupas “7 DĒLI” KONCERTS

21:00 Ugunskura vakars uz LATVIJAS GODA APĻA skatuves, uzstājas RENĀRS VELIČKO

22:00 RIGA IFF BRĪVDABAS KINO

Īsfilma Uz veselību! (Na zdrowie!), rež. Paulīna Ziolkovska / 5' / Polija

Ģimenes piedzīvojumu drāma Aiz zilajām durvīm (Za niebieskimi drzwiami), rež. Mariušs Palejs / 99' / Polija

Filmu seansu nodrošina Polijas Republikas vēstniecība Latvijā.

4 AUGUSTS
11:00 RĪTA VINGROŠANA lieliem un maziem. Pasākumu vada aktrises Alise Danovska un Elīna Hanzena.

14:00 Radošas, izzinošas un sportiskas aktivitātes visai ģimenei SKAUTI IENĀK PILSĒTĀ

21:00 Ugunskura vakars uz LATVIJAS GODA APĻA skatuves, uzstājas aktieri ĢIRTS RĀVIŅŠ un MĀRTIŅŠ LIEPA

22:00 RIGA IFF BRĪVDABAS KINO

Īsfilma Trokšņotājs (Triuksmadarys), rež. Karolis Kaupinis / 15' / Lietuva, Zviedrija

Vēsturiska drāma Paukotājs (Miekkailija), rež. Klauss Haro / 99'/ Somija, Igaunija, Vācija

5 AUGUSTS
11:00 RĪTA VINGROŠANA lieliem un maziem. Pasākumu vada aktrises Alise Danovska un Elīna Hanzena

14:00 Radošas, izzinošas un sportiskas aktivitātes visai ģimenei SKAUTI IENĀK PILSĒTĀ

21:00 Ugunskura vakars uz LATVIJAS GODA APĻA skatuves, uzstājas mūziķis MIKUS FRIŠFELDS

22:00 RIGA IFF BRĪVDABAS KINO

Īsfilma Manivalds (Manivald), rež. Kintis Lundgrēna / 13' / Kanāda, Horvātija, Igaunija

Vēsturiska drāma Senekas diena (Senekos diena), rež. Kristijonas Vildžiūnas / 106' / Lietuva, Latvija, Igaunija, Krievija

Festivāla centrs top sadarbībā ar ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” rīkoto Starptautisko vasaras skolu “FestivaL’and”. 

Atbalsta

RIGA IFF BRĪVDABAS KINO

Sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (RIGA IFF) nu jau tradicionāli būs iespēja bez maksas apmeklēt brīvdabas kino seansus.

Pirmo reizi festivāla ietvaros filmu vakari būs četras dienas, un pirmo reizi skatītāji varēs noskatīties ne tikai pilnmetrāžas, bet arī īsfilmas. 

2. AUGUSTS

Penelope, rež. Heta Jēlinoja / 4'20” / Somija

Negaidīts zvans pie durvīm. Kā lai tās atver, ja dzīvoklī valda milzu nekārtība?!

Kaisas apburtais mežs (Kuun metsän Kaisa), rež. Katja Gaurilova / 88' / Somija

Pagājušā gadsimta 30. gados šveiciešu rakstnieks Roberts Krotets, uzklausot slimības laikā neparastos sapņos redzētā aicinājumam, devās uz Lapzemi. Viņš iemantoja tur mītošo sāmu uzticību un uz mūžu sadraudzējās ar Kaisu — tautas stāstnieci, pareģi un dziesminieci. Līdz pat 70. gadiem viņš kopā ar spāņu fotogrāfu Enriki Mendesu veica audio ierakstus un uzņēma kino materiālu, kas nesen pēc ilgiem meklējumiem nonāca režisores Katjas Gaurilovas — Kaisas mazmazmeitas — rokās. Tā radās šī poētiskā filma par zemi, kur saplūst sapņojums un īstenība, un par ļaudīm, kam Otrais pasaules karš atņēma vēsturiskās mājas un dzīvesveidu. Ieteicamais vecums: 9

3. AUGUSTS

Uz veselību! (Na zdrowie!), rež. Paulīna Ziulkovska / 5' / Polija

Viens šķaudiens, divi šķaudieni… Pēc neilga brīža šķauda jau visa pilsēta!

Aiz zilajām durvīm (Za niebieskimi drzwiami), rež. Mariušs Palejs / 99' / Polija

Dodoties ilgi gaidītajās brīvdienās, vienpadsmit gadus vecais Lukašs ar māti iekļūst auto avārijā. Kamēr viņa mamma atrodas slimnīcā, par puisēnu rūpējas krustmāte Agate — radiniece, kuru Lukašs nekad agrāk nebija saticis. Viņas mājā Lukašam atvēlētajā istabā ir kādas īpašas durvis, aiz kurām atrodas cita, krāsām un iztēles bagāta pasaule. Aiz zilajām durvīm ir viena no veiksmīgākajām bērnu filmām Polijā, kur to kinoteātros apmeklējuši vairāk nekā 215 tūkstoši skatītāju. Filmas seansu nodrošina Polijas Republikas vēstniecība Latvijā. Ieteicamais vecums: 7

4. AUGUSTS

Trokšņotājs (Triuksmadarys), rež. Karolis Kaupinis / 15' / Lietuva, Zviedrija

Neliela Lietuvas ciema skola gaida apmeklētājus no Izglītības ministrijas, kuri atvedīs jaunu zvanu. Zvans nav vienīgais, kā skolai trūkst — turpmākai tās pastāvēšanai ir nepieciešams lielāks skolēnu skaits…

Paukotājs (Miekkailija), rež. Klauss Here / 99'/ Somija, Igaunija, Vācija

Talantīgais igauņu paukotājs Endels, bēgot no Padomju Savienības slepenpolicijas represijām piecdesmito gadu sākumā, bija devies svešumā, bet nu ir spiests atgriezties dzimtenē. Viņš nodibina paukošanas skolu igauņu bērniem, tomēr drīz vien vajātāji viņu atrod un Endelam nākas izvēlēties — turpināt darbu un turēt savu solījumu audzēkņiem, vai pakļaut briesmām savu dzīvību. Paukotājs 2016. gadā saņēma nomināciju Zelta Globusam labākās ārzemju filmas kategorijā, kā arī bija Somijas izvirzītā pretendente uz Oskara nomināciju. Ieteicamais vecums: 9

5. AUGUSTS

Manivalds (Manivald), rež. Kintisa Lundgrēna / 13' / Kanāda, Horvātija, Igaunija

Manivalds ir 33 gadus veca lapsa, kurš dzīvo kopā ar savu pensionēto un neizturami valdonīgo māti. Taču viņu rāmā dzīve sagriežas kājām gaisā brīdī, kad saplīst veļas mašīna.

Senekas diena (Senekos diena), rež. Kristijons Vildžūns / 106' / Lietuva, Latvija, Igaunija, Krievija

Viļņa, 1989. gads. Trīs astoņpadsmit gadus veci draugi nodibina “Senekas brālību” ar moto: “Dzīvo katru dienu tā, it kā tā būtu pēdējā.” Laikā, kad tauta sadodas rokās un izveido Baltijas ceļu, brālība izjūk mīlas trīsstūra dēļ. Ir pagājuši divdesmit pieci gadi. Viens no brālības dalībniekiem atzīst, ka ir nodevis jaunības ideālus, un meklē tam iemeslus sevī. Ieteicamais vecums: 9

Visas filmas tiks demonstrētas ar subtitriem latviešu valodā.

 

Built with Berta.me